Adresář
 

ams-OSRAM
 

INTEL
 

NVIDIA
 

PANASONIC
 

ČEZ a.s.
 

SECTRON
 

Willow Technologies
 

MASTERS Sp. z o.o.
 

ABB
 

Visual Communications Company, LLC
 

TME Czech Republic s.r.o.
 

Lenovo
 

Sonderhoff Holding GmbH
 

Radio Frequency Systems
 

Siemens

13.06.2024 0:07:01
bloky
maketa
HomePage
Bezpečnost
TV
audio
Mobilní telefony
Stolní počítače
Notebooky
Tablety
Tiskárny
Displaye
Hodinky
Projektory
Chytré brýle
Fotoaparáty
Myčky
Ledničky
Pračky
Vysavače
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Online akce
Zajímavá videa
Různé

WF-1000XM5
 
Sony představuje skutečně bezdrátová slu
Canon EOS R5 C
 
Canon představuje první plnoformátovou k
WF-1000XM4
 
Váš svět. Nic jiného. Sony uvádí nová sk
LUMIX S 85mm
 
Panasonic představuje nový Full Frame ob
Sony Alpha 7C
 
Společnost Sony představuje fotoaparát A
SRS-LSR200
 
S novým bezdrátovým příručním televizním
Sony Xperia L4
 
Nová Xperia™ L4 od společnosti Sony rozš
RX0 II
 
Společnost Sony představuje špičkový a m
α6400
 
Sony představuje novou generaci bezzrcad
WIHA-SB24670
 
Vícefunkční LED svítilna značky WIHA

Sony představuje skutečně bezdrátová sluchátka do uší WF-1000XM5
Nejlepší sluchátka s potlačením okolního hluku [i]
  • Vychutnejte si nejdokonalejší potlačení okolního hluku [ii] se sluchátky WF-1000XM5, které vám umožní eliminovat vnější zvuky a soustředit se na vámi poslouchanou hudbu
  • Sluchátka WF-1000XM5 nastavují novou laťku pro audio a poskytují bohatý a detailní zvuk, který hudbu přivede k životu
  • Užijte si dosud nejlepší kvalitu hovorů [iii] se sluchátky Sony WF-1000XM5 díky pokročilé technologii mikrofonů

Představujeme nová skutečně bezdrátová sluchátka WF-1000XM5. Tento nový model je nejnovějším přírůstkem oceňované řady 1000X a nabízí nejlepší potlačení okolního hluku, pohlcující zvuk nové úrovně a dosud nejlepší kvalitu hovorů od Sony. Se sluchátky WF-1000XM5 budete jen vy a hudba.

Partnerství s Benem Cristovao

Pro uvedení sluchátek WF-1000XM5 spolupracovala společnost Sony se známým zpěvákem Benem Cristovao.

„Tyhle nový sluchátka od Sony mě baví pro jejich čistý sound, který oceňuju u chillovějších skladeb i těch songů, který mají basy vyhnaný na maximum. Dost často potřebuju poslouchat různý verze svých rozpracovaných skladeb na cestách, nebo naopak dokázat na chvíli úplně vypnout všechno kolem a maximálně se soustředit. Třeba na koncert, co mě zrovna čeká. Oceňuju proto režim potlačení okolního hluku, který mi tohle zajistí,“ říká Ben.

For The Music

Zároveň s uvedením této novinky na trh představila společnost Sony pro své audio produkty nový slogan „For The Music“. Tímto sloganem se společnost Sony hlásí k pozici přední audio značky spojující tvůrce a milovníky hudby, jejímž cílem je vytvářet autentické hudební zážitky a překonávat očekávání fanoušků tím, že všestranně podporuje vizi tvůrců.

Nejvýkonnější potlačení okolního hluku v historii

Sluchátka WF-1000XM5 nastavují novou úroveň pro čistý zvuk a poslech bez rozptylování. Díky zkušenostem společnosti Sony na poli hudby se můžete těšit na dokonalý hudební zážitek.

Sluchátka WF-1000XM5 jsou vybavena nejmodernější technologií, která zajišťuje špičkovou kvalitu zvuku a nejvýkonnější potlačení okolního hluku [iv] na trhu. Zvukové procesory v reálném čase a vysoce výkonné mikrofony pohánějí speciálně navrženou jednotku Dynamic Driver X, která zajišťuje reprodukci širokých frekvencí, hlubokých basů a čistých vokálů. Jsou navržena tak, aby vás pohltila tak kvalitním zvukem, že máte pocit, jako byste byli ve studiu se svými oblíbenými umělci.

Sluchátka WF-1000XM5 jsou nyní vybavena třemi mikrofony na každém sluchátku, včetně dvou mikrofonů se zpětnou vazbou, které zlepšují výkon potlačení nízkých frekvencí. Jedná se o dosud největší krok společnosti Sony v oblasti potlačení šumu, jehož výsledkem je ještě přesnější zachycení okolního zvuku.

Integrovaný procesor V2, nově vyvinutý společností Sony, uvolňuje potenciál procesoru HD Noise Cancelling Processor QN2e. Jedinečná kombinace technologií ovládá šest mikrofonů v obou sluchátcích a zajišťuje bezprecedentní kvalitu potlačení hluku, kterou lze přizpůsobit tak, aby poskytovala nejlepší výkon pro konkrétní prostředí.

Schopnost reprodukce nižších frekvencí se u modelu WF-1000XM5 zlepšila také díky novému měniči Dynamic Driver X. Nástavce pro izolací hluku jsou navíc vybaveny jedinečným polyuretanovým pěnovým materiálem, který snižuje hluk v oblasti vysokých frekvencí.

Navrženo odborníky pro úžasnou kvalitu zvuku

U sluchátek WF-1000XM5 je vše od nejjemnějších vokálů až po hlubší basy vyladěno na míru hudbě.

Díky speciálně navrženému Dynamic Driver X pro reprodukci širokých frekvencí vám WF-1000XM5 umožní vychutnat si bohatší a detailnější vokály. Konstrukce membrány kombinuje několik různých materiálů pro membránu a její okraj, čímž je dosaženo čistých výšek a hlubokého, bohatého zvuku basů s nízkým zkreslením.

Díky kombinaci nově vyvinutého procesoru HD Noise Cancelling Processor QN2e a integrovaného procesoru V2 společnosti Sony disponuje model WF-1000XM5 přesným 24bitovým zpracováním zvuku a vysoce výkonným analogovým zesílením. Výsledkem je nízké zkreslení a křišťálově čistá reprodukce zvuku.

Základem modelu WF-1000XM5 je i nadále prvotřídní kvalita zvuku s podporou bezdrátového zvuku ve vysokém rozlišení díky technologii LDAC a také technologie DSEE ExtremeTM, která zvyšuje kvalitu komprimované digitální hudby v reálném čase. Sluchátka jsou navíc vybavena funkcí 360 Reality Audio, která vytváří pohlcující zvukový zážitek, jenž vás přenese do středu hudebního dění. [v]

Sluchátka WF-1000XM5 jsou vybavena technologií sledování pohybu hlavy, která zajišťuje realistický a přesvědčivý poslech díky automatickému přizpůsobení zvukových polí tak, aby kompenzovala pohyb vaší hlavy. Zvuky jsou přesně sladěny s displejem smartphonu, a to i při vašem pohybu, abyste byli zcela vtaženi do sledování po připojení ke kompatibilním smartphonům/službám [vi].

Dosud nejlepší kvalita hovorů od společnosti Sony

Model WF-1000XM5 má nyní vůbec nejlepší kvalitu hovorů od společnosti Sony [vii], která vám zřetelně zprostředkuje hlas v každé situaci, ať už jste v kanceláři, pracujete z domova, na veřejném prostranství nebo v hluku.

Díky algoritmu redukce šumu založenému na umělé inteligenci, který využívá zpracování hluboké neutrální sítě (DNN) a senzory kostního vedení, bude váš hlas křišťálově čistý a přirozený i v hlučném prostředí. Pokud jste navíc venku, struktura pro potlačení hluku větru minimalizuje jakýkoli hluk větru, takže budete mít vždy jistotu, že vás bude slyšet.

Pohodlný a krásný design

Sluchátka WF-1000XM5 byla navržena s ohledem na pohodlí a vyznačují se vylepšenou lesklou texturou a na dotek luxusním povrchem, takže je bude radost nosit. Tvar náušníků je vymodelován podle lidského ucha s ergonomickým designem, který zajišťuje bezpečné a stabilní usazení. ​ Tato sluchátka jsou navíc přibližně o 25 % menší a zhruba o 20 % lehčí než jejich předchůdce (WF-1000XM4), takže jejich nošení je pohodlnější po delší dobu.

Koncovky sluchátek s izolací hluku jsou vyrobeny z exkluzivního materiálu, který nejen zlepšuje usazení, ale také zvyšuje pohodlí tím, že díky nově navrženému tvaru snižuje tlak v uchu. Koncovky se navíc dodávají ve čtyřech různých velikostech, včetně extra malých (velikost SS), takže si můžete vybrat, které vám dokonale padnou do uší.

Bezproblémový zážitek z poslechu

Model WF-1000XM5 je také vybaven funkcí automatického přehrávání Auto Play pro poslech bez nutnosti obsluhy. Přehrávání hudby si můžete načasovat a přizpůsobit podle svých preferencí, například když si nasazujete sluchátka do uší nebo když se vydáte na krátkou procházku. Snadno si tak zlepšíte náladu. Kromě toho vás zvukové notifikace informují o důležitých událostech, takže telefon může zůstat pohodlně v kapse. Propojením zařízení se službami Spotify, Endel a Apple Music [viii], získáte přístup ke své oblíbené hudbě a relaxačním zvukům, aby byl váš zážitek z poslechu skutečně jedinečný [ix][x]. Stejně jako model WF-1000XM5, také model WH-1000XM5 nyní podporuje funkci automatického přehrávání Auto Play.

Pokud hledáte nové možnosti zábavy nad rámec hudby a filmů, sluchátka WF-1000XM5 využívají nové snímače a technologii prostorového zvuku, která vám zajistí pohlcující zvuk při hraní her s rozšířenou realitou, jako je Ingress od společnosti Niantic [xi]. Technologie sleduje pohyb hlavy a zvuk přenáší z různých směrů tak, aby dokonale odpovídal dění na obrazovce. [xii]

Sluchátka WF-1000XM5 jsou také vybavena oblíbenými funkcemi Sony, jako jsou Adaptive Sound Control a Speak-to-Chat, a funkcí Multipoint Connect, která umožňuje připojit dvě zařízení Bluetooth současně, takže při příchozím hovoru sluchátka automaticky poznají, které zařízení zvoní, a připojí se k tomu správnému. Zůstat ve spojení nebylo nikdy jednodušší díky funkcím Fast Pair a Swift Pair. Navíc můžete sluchátka WF-1000XM5 ovládat hlasem pomocí svého oblíbeného hlasového asistenta.

Díky až osmihodinové výdrži baterie [xiii] si můžete užívat hodiny nepřetržitého poslechu. Rychlé tříminutové nabíjení zajistí až 60 minut přehrávání. Technologie Qi navíc nabízí snadné bezdrátové nabíjení [xiv].

Sluchátka jsou voděodolná s krytím IPX4 [xv][xvi], takže vám v poslechu hudby nezabrání ani stříkající voda, pot nebo procházka v dešti.

Lepší pro životní prostředí

WF-1000XM5 využívá recyklované plastové materiály [xvii] a pro obal používá vlastní papírový materiál Original Blended Material společnosti Sony. Original Blended Material je ekologicky šetrný papírový materiál vyrobený z bambusu, vláken cukrové třtiny a recyklovaného papíru [xviii].

Cena a dostupnost

Model WF-1000XM5 bude v prodeji od srpna 2023 za doporučenou cenu 6999 CZK.

 

Více se o WF-1000XM5 dozvíte ZDE.


[i] K 10. dubnu 2023. Podle průzkumu společnosti Sony Corporation, který byl proveden podle směrnic JEITA na trhu sluchátek s potlačením okolního hluku ve stylu Truly Wireless

[ii] K 10. dubnU 2023. Podle průzkumu společnosti Sony Corporation, který byl proveden podle směrnic JEITA na trhu sluchátek s potlačením okolního hluku ve stylu Truly Wireless

[iii] K 26. červnu 2023 u skutečně bezdrátových sluchátek

[iv]K 10. dubnu 2023. Potlačení okolního hluku podle výzkumu společnosti Sony Corporation, měřeného podle směrnic JEITA pro 10 nejvýznamnějších značek (podle podílu na trhu) na trhu skutečně bezdrátových sluchátek s potlačením okolního hluku.

[v] Vyžaduje aplikaci Sony | Headphones Connect, která může vyžadovat předplatné služby streamování hudby, jež je zpoplatněno. Některé služby nemusí být v některých zemích/oblastech dostupné.

[vi] S chytrými telefony se systémem Android 13 schopnými sledovat pohyb hlavy si můžete vychutnat obsah s prostorovým zvukem (například Netflix nebo YouTube). Aplikace, které mohou využívat přehrávání prostorového zvukového obsahu a sledování pohybu hlavy, se liší v závislosti na smartphonu. Obsah ve formátu 360 Reality Audio si můžete vychutnat s Xperia 1V v aplikaci 360 Reality Audio Live, nugs.net nebo TIDAL. Některé služby nemusí být v určitých zemích/oblastech dostupné. Počet kompatibilních zařízení se bude rozšiřovat.

[vii] Od 26. června 2023 u skutečně bezdrátových sluchátek

[viii] Tato funkce je dostupná pro zařízení iOS

[ix] Nainstalujte aplikaci Auto Play a nastavte ji pomocí aplikace Sony | Headphones Connect. Platí podmínky pro dostupné partnerské služby a jejich obsah, jakož i související software (včetně operačních systémů). Obsah této aplikace se může změnit bez předchozího upozornění a tato aplikace může být aktualizována nebo ukončena bez předchozího upozornění.

[x] Nainstalujte aplikaci Spotify, Endel nebo Apple Music a nastavte ji pomocí aplikace Auto Play. Služby Auto Play, Spotify, Endel a Apple Music nemusí být v některých zemích/oblastech dostupné.

[xi] Služba nemusí být v některých zemích/oblastech dostupná.

[xii] Funkce budou k dispozici v létě 2023.

[xiii] 8 hodin (sluchátka) + 16 hodin (nabíjecí pouzdro), celkem 24 hodin při použití potlačení šumu a připojení Bluetooth®. 12 h (sluchátka) + 24 h (nabíjecí pouzdro), celkem 36 h při použití připojení Bluetooth® a vypnutém potlačení hluku.

[xiv] Nabíjecí podložka se prodává samostatně. Nabíjecí pouzdro je kompatibilní s bezdrátovými nabíjecími podložkami, které splňují standard Qi. V závislosti na použité bezdrátové nabíjecí podložce však nemusí být zařízení schopno správně nabíjet.

[xv] S výjimkou zvukovodu jednotky (výstupní zvukovod), větracích otvorů a otvorů pro mikrofon.

[xvi] Nabíjecí pouzdro ani koncovky sluchátek nejsou voděodolné.

[xvii] Recyklovaný plast je použit pro více částí těla sluchátek a pouzdra, může být variabilní.

[xviii] V závislosti na zeměpisné oblasti. Bez nátěrových a lepicích materiálů.

2023081303 / 13.08.2023 / Zajímavá videa / SONY /

Sony představuje skutečně bezdrátová sluchátka do uší WF-1000XM5
Nejlepší sluchátka s potlačením okolního hluku [i]

Váš svět. Nic jiného. Sony uvádí nová skutečně bezdrátová sluchátka WF-1000XM4
Společnost Sony představuje WF-1000XM4 – nejnovější skutečně bezdrátový model kritiky oceňované řady sluchátek 1000X. Sluchátka WF-1000XM4 posouvají špičkové potlačení okolního hluku[2] a kvalitu zvuku na novou úroveň. Jsou vyrobena tak, aby vyhovovala každému uchu, a nabízejí individuální zážitek, který se přizpůsobí každé situaci.

Společnost Sony představuje fotoaparát Alpha 7C a zoomovací objektiv, které dohromady tvoří nejmenší a nejlehčí fullframový systém na světě
Společnost Sony dnes představila několik přírůstků do své působivé řady foto a video produktů — fullframový fotoaparát Alpha 7C (model ILCE-7C), zoomový objektiv FE 28-60mm F4-5.6 (model SEL2860) a blesk HVL-F28RM.

S novým bezdrátovým příručním televizním reproduktorem SRS-LSR200 od Sony lépe uslyšíte televizi
Společnost Sony oznámila, že na Evropský trh uvádí bezdrátový příruční televizní reproduktor SRS-LSR200, který si bude možné zakoupit od července ve Velké Británii, v Německu a Rakousku a od září i na ostatních evropských trzích Sony.

Nová Xperia™ L4 od společnosti Sony rozšiřuje svoji dostupnější řadu telefonů série „L“ o model v elegantním designu nově s poměrem stran 21:9 a zcela výjimečnými možnostmi záznamu ve své třídě
Společnost Sony dnes představuje novou Xperii L4 – model, který doplňuje dostupnější řadu telefonů a obohacuje portfolio chytrých telefonů zaměřených na konzumaci hudby, videa a další zábavy.

Společnost Sony na veletrhu CES 2020 zdůrazňuje svůj vývoj směrem ke „kreativní zábavní společnosti s pevným technologickým základem“
Snahou společnosti Sony je přinášet produkty, obsah a služby, které naleznou odezvu u diváků a budou mít pozitivní dopad na společnost v souladu s jejich hlavním účelem, kterým je „naplnit svět emocemi skrze sílu kreativity a technologie.“

Společnost Sony představuje špičkový a mimořádně kompaktní model RX0 II – nejmenší a nejlehčí fotoaparát na světě
Společnost Sony dnes představila nový zajímavý přírůstek do své řady velmi oblíbených kompaktních fotoaparátů. Je jím nejmenší a nejlehčí[vi] prémiový kompaktní fotoaparát na světě, RX0 II(model DSC-RX0M2). Nový model staví na voděodolnosti / odolnosti proti prachuii, nárazu[vii] a tlaku[viii] a dokonalé kompaktnosti původní RX0. Nově nabídne také interní nahrávání v rozlišení 4K, LCD displej naklopitelný nahoru o180° a dolů o 90°, který funguje dokonce i pod vodou[ix] ii, a nová řešení stabilizace obrazu pro nahrávání videa.

Sony představuje novou generaci bezzrcadlovky α6400 s funkcemi „Real-time Eye Autofocus“, „Real-time Tracking“ a nejrychlejším automatickým ostřením na světě
Nový systémový fotoaparát s čipem typu APS-C přináší výjimečnou obrazovou kvalitu, kompaktní design a mnoho pokročilých technologií, které zdědila od plnoformátových zrcadlovek Sony

Nové vysoce výkonné audio reproduktory – nechte se pohltit dokonalou party
Společnost Sony dnes představuje pět nových modelů, které rozšíří řadu s označením High Power Audio. Novými modely jsou MHC-V82D, MHC-V72D, MHC-V42D, MHC-V02 a reproduktor pro venkovní party GTK-PG10.

Křišťálově čistý zvuk ve vysokém rozlišení, který se perfektně hodí do každého interiéru: představujeme nový skleněný zvukový reproduktor od Sony
Společnost Sony dnes představila nový model skleněného reproduktoru Glass Sound Speaker, LSPX-S2, minimalistický a elegantní přenosný reproduktor pro domácí použití, který využívá svůj design pro dosažení špičkové kvality zvuku.

Sony představuje na veletrhu CES 2019 svoje nejnovější produkty a ukazuje poslední trendy v zábavním průmyslu
Kenichiro Yoshida, prezident a výkonný ředitel společnosti Sony Corporation ve svém projevu na tiskové konferenci 7. ledna uvedl: „Sony je kreativní zábavní společnost. My v Sony navazujeme partnerství s tvůrci, kteří vytváří hudbu, filmy, televizní pořady a hry, jež upoutají miliardy očí, uší i myslí po celém světě.

Sony brings waterproof and truly wire-free together, with its new sports headphones
Listen completely wire-free, and now smartphone-free too, with Sony’s new WF-SP900 truly wireless sports headphones - the ultimate way to listen to your music whilst exercising. The truly wireless design means you can move around freely with no constraints, and listen to your favourite tunes with the best in-ear comfort.

Zajímavé videa


HRY, PC PŘÍSLUŠENSTVÍ A DALŠÍ


electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE


Sony představuje skutečně bezdrátová sluchátka do uší WF-1000XM5


Introducing NVIDIA DGX A100


Arduino LED filament clock

Firma týdne

ams-OSRAM

Adresář


ams-OSRAM


INTEL


NVIDIA


PANASONIC


ČEZ a.s.


SECTRON


Willow Technologies


MASTERS Sp. z o.o.


ABB


Visual Communications Company, LLC


TME Czech Republic s.r.o.


Lenovo


Sonderhoff Holding GmbH


Radio Frequency Systems


Siemens


LEM


MENCOM


HIROSE ELECTRIC CO., LTD


PANDUIT


GaN Systems


AT&S


TT Electronics


AUDIODIGITAL.CZ


MICROS


FUJITSU


LIDL


DATART


TESCO


GLOBUS


EURONICSKalendář
electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara

naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813