Adresář
 

INTEL
 

PANASONIC
 

ČEZ a.s.
 

SECTRON
 

Willow Technologies
 

MASTERS Sp. z o.o.
 

ABB
 

Visual Communications Company, LLC
 

Lenovo
 

Sonderhoff Holding GmbH
 

Radio Frequency Systems
 

Siemens
 

LEM
 

MENCOM
 

Analog Devices
HomePage
Bezpečnost
TV
audio
Mobilní telefony
Stolní počítače
Notebooky
Tablety
Tiskárny
Displaye
Hodinky
Projektory
Chytré brýle
Fotoaparáty
Myčky
Ledničky
Pračky
Vysavače
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Zajímavá videa
Různé
LUMIX S 85mm
 
Panasonic představuje nový Full Frame ob
Sony Alpha 7C
 
Společnost Sony představuje fotoaparát A
SRS-LSR200
 
S novým bezdrátovým příručním televizním
Sony Xperia L4
 
Nová Xperia™ L4 od společnosti Sony rozš
RX0 II
 
Společnost Sony představuje špičkový a m
α6400
 
Sony představuje novou generaci bezzrcad
WIHA-SB24670
 
Vícefunkční LED svítilna značky WIHA
LUP-20-LED
 
Stolní lupa LUP-20-LED-SMD
LUMIX S1R
 
Panasonic chystá své první plnoformátové
WF-SP900
 
Sony brings waterproof and truly wire-fr

Více než jen oko: Nová generace chytrých brýlí s technologiemi Bosch

Více než jen oko: Nová generace chytrých brýlí s technologiemi Bosch 

Na CES® v Las Vegas, v Nevadě, Bosch Sensortec uvádí na trh jedinečný inovativní optický systém Smartglasses Light Drive pro chytré brýle. Modul Smartglasses Light Drive od společnosti Bosch v sobě ukrývá kompletní řešení s jediným zdrojem, který je tvořen zrcadly MEMS, optickými prvky, senzory a inteligentním softwarovým připojením. Toto integrované řešení poskytuje čistý vizuální zážitek s nezkresleným a vždy ostrým obrazem - dokonce i na přímém slunečním světle.

Díky inovativnímu systému Light Drive jsou chytré brýle vůbec poprvé transparentní, lehké a stylové
  • Světově první řešení transparentních chytrých brýlí pro celodenní nošení
  • Light Drive je nejmenší systém na trhu: snížení hloubky o 30 procent
  • Vysoce efektivní, lehký systém váží méně než 10 gramů
  • Poskytuje vysoce kvalitní a jasný obraz, a to i na přímém slunečním světle
  • Rychlá integrace zobrazovací řešení Light Drive na klíč

Bosch Sensortec poprvé integroval průlomovou technologii Bosch Light Drive do systému chytrých brýlí. Uživatelům se tak dostávají do rukou transparentní a nenápadné chytré brýle vhodné pro celodenní nošení. Tuto technologii lze také použít k optimalizaci výkonu systémů vlnovodu, pro které již Bosch Sensortec vyvíjí integrovaná řešení.

Systém Light Drive funguje bez zvnějšku viditelného displeje nebo kamery, což byla dvě úskalí, která dosud bránila úspěchu chytrých brýlí na trhu. Díky menší velikosti se mohou vývojáři chytrých brýlí obejít bez mohutného, těžkopádného provedení typického pro řadu dnešních modelů. Vůbec poprvé umožňuje systém na klíč vytvořit menší, lehčí a stylovější designy, které splní požadavky každého uživatele na vzhled a pohodlí. Malinký modul je také ideálním doplňkem pro ty, kteří nosí normální brýle pro korekci zraku – což je významný trh, protože šest z deseti lidí používá korekční čočky každý den.

„Systém Smartglasses Light Drive je v současnosti nejmenším a nejlehčím produktem na trhu, a je proto schopen proměnit téměř všechny běžné dioptrické brýle na chytré brýle,“ říká Dr. Stefan Finkbeiner, výkonný ředitel Bosch Sensortec. „Odstraněním rozptylujících způsobů používání telefonu mohou inteligentní brýle přispět ke zvýšení bezpečnosti jízdy a snížit nutkání uživatelů neustále kontrolovat na svých mobilních zařízeních notifikace nebo zprávy.“

Inovativní řešení Smartglasses Light Drive od společnosti Bosch Sensortec dláždí cestu pro budoucnost bez digitální únavy. Systém zobrazuje dokonalou rovnováhu informací v reálném čase v hands-free režimu a minimalistickém formátu, takže je ideální pro aplikace včetně navigace, volání a notifikace, jako jsou alarmy, připomenutí kalendáře a platformy pro zasílání zpráv, jako jsou WhatsApp a WeChat. Obzvláště užitečné jsou také informace založené na poznámkách, jako jsou seznamy úkolů a nákupní seznamy, recepty nebo montážní pokyny, u kterých potřebuje mít uživatel volné ruce.

Dosud se tyto aplikace omezovaly zejména na zařízení s fyzickými displeji, jako jsou chytré telefony nebo chytré hodinky. Chytré brýle minimalizují společensky nepřijatelné chování, jako je nutkavé kontrolování telefonu, a díky transparentním a pohotovým navigačním pokynům bez nutnosti použití rukou pomáhají zvyšovat bezpečnost řidiče. Nová technologie Bosch Light Drive rozšiřuje rozsah a dostupnost aplikací a informací ve spojení s okamžitým přístupem k relevantním datům, sociálním médiím a intuitivnímu ovládání přehrávání zvuku.

Inovativní technologie v malém balení

Mikroelektromechanický systém (MEMS) založený na snímači kolimovaného světla uvnitř modulu Bosch Smartglasses Light Drive snímá holografický prvek (HOE) integrovaný do čočky chytrých brýlí. Tento HOE přesměruje světelný paprsek na povrch lidské sítnice a vytvoří obraz s vysokým rozlišením.

Tato technologie umožňuje bezpečné prohlížení prakticky všech informací z připojeného mobilního zařízení, například spárovaného smartphonu, a jejich překrytí na bezpečném a pohodlném místě bez použití rukou. Promítaný obraz s vysokým rozlišením je díky možnosti přizpůsobení jasu ostrý i za přímého slunečního světla, což zajišťuje soukromý.

Technologie Light Drive od společnosti Bosch je kompatibilní se zakřivenými a korekčními čočkami, díky čemuž je tato nová technologie atraktivní a dostupná i pro uživatele, kteří nosí dioptrické brýle. Nevýhodou dosavadní konkurenční zobrazovací technologie byly duhové odlesky a závoj světla viditelné po vypnutí systému, takzvané rušivé světlo. Naproti tomu technologie Light Drive od společnosti Bosch poskytuje příjemnou celodenní optickou průhlednost s minimální citlivostí na rušivé světlo, což znamená, že je zobrazení vždy křišťálově čisté a rozptylující vnitřní odrazy jsou minulostí.

Nejmenší řešení na trhu umožňuje stylový design chytrých brýlí

Nový kompletní systém Light Drive na klíč je nejmenším srovnatelným řešením na trhu, které ve srovnání se stávajícími řešeními přináší snížení hloubky o 30 procent. Měří přibližně 45 – 75 mm x 5 – 10 mm x 8 mm (D x V x Š, v závislosti na integraci zákazníka) a váží méně než 10 gramů. To usnadňuje výrobcům brýlí flexibilně zmenšit šířku rámu brýlí a vytvořit stylový design a eliminovat značně robustní design chytrých brýlí první generace. Společenská přijatelnost a široké přijetí mají potenciál učinit z retinálních technologií Light Drive další boom pro výrobce zobrazovacích zařízení spotřební elektroniky.

Komplexní řešení pro výrobce chytrých brýlí

Bosch Sensortec nabízí řešení Light Drive na klíč – navržené a integrované tak, aby zajišťovalo trvale vysokou kvalitu, spolehlivost a výkon, a zároveň umožňovalo rychle reagovat na požadavky trhu a zákazníků na úpravy produktů. Bosch Sensortec je jediným koncovým poskytovatelem retinální technologie Light Drive a tuto pozici ještě posiluje díky nabídce široké škály doplňkových zařízení a řešení. Modul smartglasses je obohacen o několik senzorových řešení, jako je inteligentní senzor Bosch BHI260, snímač barometrického tlaku BMP388 a magnetometr BMM150. Tyto senzory umožňují intuitivní funkce uživatelského rozhraní ke zvýšení pohodlí při práci s brýlemi, jako jsou například funkce multi-tap na rámu.

Řešení Smartglasses Light Drive od společnosti Bosch bude k dispozici v roce 2021 pro velkoobjemové výrobce pod číslem produktu BML500P.

Zdroje:

Reference:
„Kolik lidí na světě nosí brýle?“.
URL: https://www.reference.com/world-view/many-people-world-wear-glasses-e1268cfa00bdbd41 [05.11.2019].

Jan-Willem Bruggink (2013):
„Více než 6 z 10 lidí nosí brýle nebo kontaktní čočky“.
URL: https://www.cbs.nl/en-gb/news/2013/38/more-than-6-in-10-people-wear-glasses-or-contact-lenses [05.11.2019].

2020011203 / 14.01.2020 / Různé / BOSCH /

Stacionární palivový článek: Společnost Bosch plánuje zahájit sériovou výrobu v roce 2024
Stacionární palivový článek: Společnost Bosch plánuje zahájit sériovou výrobu v roce 2024
Společnost Bosch to se stacionárními palivovými články myslí vážně. V roce 2024 chce společnost zahájit sériovou výrobu decentralizovaných elektráren založených na technologii palivových článků na bázi tuhých oxidů a za tímto účelem se domluvila na hlubší spolupraci se společností Ceres Power.
.....
Více než jen oko: Nová generace chytrých brýlí s technologiemi Bosch
Na CES® v Las Vegas, v Nevadě, Bosch Sensortec uvádí na trh jedinečný inovativní optický systém Smartglasses Light Drive pro chytré brýle. Modul Smartglasses Light Drive od společnosti Bosch v sobě ukrývá kompletní řešení s jediným zdrojem, který je tvořen zrcadly MEMS, optickými prvky, senzory a inteligentním softwarovým připojením. Toto integrované řešení poskytuje čistý vizuální zážitek s nezkresleným a vždy ostrým obrazem - dokonce i na přímém slunečním světle.
.....
Více než jen oko: Nová generace chytrých brýlí s technologiemi Bosch 
Lepší než pár očí: Bosch kamera s umělou inteligencí pro asistenční systémy pro řidiče a automatizované řízení 
Lepší než pár očí: Bosch kamera s umělou inteligencí pro asistenční systémy pro řidiče a automatizované řízení
Bosch usiluje o vedoucí postavení na trhu kamerové techniky
.....
Z aerodynamického tunelu na chodník: Bosch přináší inteligentní elektropohon do dětského kočárku
Systém eStroller představuje revoluci v komfortu a bezpečnosti
.....
Z aerodynamického tunelu na chodník: Bosch přináší inteligentní elektropohon do dětského kočárku 
Bosch představuje už dnes mobilitu zítřka 
Bosch představuje už dnes mobilitu zítřka
Lehký, vzdušný, minimalistický design, futuristický vnější plášť tvořený obrazovkou a sklem a prostorný interiér – takhle nějak by mohli architekti popsat novou strukturu, ale ve skutečnosti se tento popis hodí i na zcela novou třídu vozidla a nový typ mobility: elektřinou poháněná vozidla kyvadlové dopravy bez řidiče, která se téměř nehlučně proplétá městskými centry a je propojená s jejich prostředím.
.....
Bosch a Daimler: San José se má stát pilotním městem pro automatizovanou službu spolujízdy
.....
Bosch a Daimler: San José se má stát pilotním městem pro automatizovanou službu spolujízdy 
Bosch přináší na silnice celosvětově první zahnutý přístrojový panel 
Bosch přináší na silnice celosvětově první zahnutý přístrojový panel
Světová premiéra pro „Innovision Cockpit“ nového Volkswagen Touareg
.....
Automatizované řízení ve městě: Bosch a Daimler sází na AI platformu od Nvidia
Automatizovaná vozidla jsou komplexní jezdící počítače. Tento výrok platí zejména tehdy, když se mají samostatně pohybovat také v městském provozu a s využitím velkého množství růžných senzorů prostředí. Při své spolupráci zaměřené na vysoce automatizované řízení bez řidiče nyní společnosti Bosch a Daimler definovaly nezbytnou výpočetní sílu pro svůj řídicí systém.
.....
Automatizované řízení ve městě: Bosch a Daimler sází na AI platformu od Nvidia 
Nový automatický kotel Dakon na hnědé uhlí či pelety
Nový automatický kotel Dakon na hnědé uhlí či pelety
Blížící se podzim avizuje nastávající topnou sezónu a je tedy nejvyšší čas přemýšlet o tom, zda si nepořídit nový a hlavně úsporný kotel. Koncem léta přišla značka Dakon s novinkou kotle na spalování hnědého uhlí či pelet. Kotel s označením Dakon DOR 5N Automat má nejen vynikající užitné vlastnosti, ale hlavně je možné na jeho pořízení využít tzv. kotlíkovou dotaci.
.....
Nová baterie Bosch pro hybridy – Recept na úspěch se 48 volty
Bosch vyvinul novou 48 voltovou baterii pro hybridy žádanou po celém světě. Podobně jako elektrická hnací náprava Bosch, je také nová 48 voltová baterie standardizovaná pro jednoduchou integraci do nových modelů vozů. Etablovaní výrobci i startupy tak mohou upustit od dlouhého a drahého vývoje. „Bosch je inkubátorem pro elektromobilitu. Pomáháme výrobcům snižovat doby vývoje a dostat se rychle na trh,“ uvádí Dr. Rolf Bulander, člen představenstva společnosti Robert Bosch GmbH a vedoucí obchodní oblasti Mobility Solutions.
.....
Nová baterie Bosch pro hybridy – Recept na úspěch se 48 volty
Bosch a Daimler předvádějí parkování bez řidiče v reálných podmínkách
Bosch a Daimler předvádějí parkování bez řidiče v reálných podmínkách
Světová premiéra v parkovací garáži muzea Mercedes-Benz
.....
První na světě: Bosch vytváří mapu, která využívá radarové signály pro automatizované řízení
Bosch a holandský poskytovatel map a dopravních informací TomTom dosáhli průlomu při vývoji map s vysokým rozlišením pro automatizované řízení. Dodavatel technologie a služeb se stal prvním na světě, který vytvořil lokalizační vrstvu s využitím radarových signálů – což bude pro mapy tohoto typu nezbytné.
.....
První na světě: Bosch vytváří mapu, která využívá radarové signály pro automatizované řízení
Vstřikování vody. Voda namísto benzínu: Inovace od firmy Bosch snižuje spotřebu paliva až o 13 procent 
Vstřikování vody. Voda namísto benzínu: Inovace od firmy Bosch snižuje spotřebu paliva až o 13 procent
Věděli jste, že i vyspělé benzínové motory vyplýtvají zhruba pětinu svého paliva? Zejména při vysokých otáčkách motoru se část benzínu namísto pohonu využije na chlazení.
.....
Jednoduše perfektní výsledky vaření - Intuitivní TFT dotykový displej varných desek Serie 8
Moderní technologie u domácích spotřebičů nejsou v dnešní době nic neobvyklého. Technologie, které rychle rozumí a které není složité využívat. Bosch přináší inovaci, která nabízí jednoduché a bezproblémové ovládání pro chutnější a spolehlivější zážitek z vaření – varnou desku FlexIndukce Bosch Serie 8 s intuitivním TFT displejem. Velký dotykový displej je klíčem ke všem funkcím, které spotřebič nabízí. Kromě možnosti flexibilního používání varné desky je to především integrovaná Bosch senzorika vaření a smažení s precizní kontrolou teploty v hrnci nebo pánvi a funkce Bosch Assist.
.....
Jednoduše perfektní výsledky vaření  - Intuitivní TFT dotykový displej varných desek Serie 8 
Nová kapitola v perfektním sušení nádobí - Bosch prezentuje třetí generaci sušení Zeolith© - poprvé tuto technologii nabízí v kategorii myček 45 centimetrů
Nová kapitola v perfektním sušení nádobí - Bosch prezentuje třetí generaci sušení Zeolith© - poprvé tuto technologii nabízí v kategorii myček 45 centimetrů
S minerálem zeolit udělal Bosch před lety revoluci v sušení nádobí, snížil spotřebu energie a dosáhl prokazatelně perfektních výsledků. Nyní Bosch představuje třetí generaci této technologie – s chytrými inovacemi a ještě lepšími výsledky.
.....
Bosch má v plánu zaměstnat 14 000 absolventů vysokých škol
Bosch nepolevuje na své cestě k růstu a má v plánu letos zaměstnat po celém světě asi 14 000 absolventů vysokých škol. V budoucnu najde uplatnění u tohoto globálního dodavatele technologií a služeb stále větší počet softwarových specialistů.
.....
Bosch má v plánu zaměstnat 14 000 absolventů vysokých škol 
PRA MultiPower: tak trochu jiné rádio
PRA MultiPower: tak trochu jiné rádio
Rádio PRA MultiPower se vyznačuje velmi kvalitním zvukem a má několik možností pro připojení mobilních koncových zařízení. Kromě rozhraní Bluetooth má mobilní reproduktor dva vstupy AUX pro bezprostřední přístup k hudbě
.....
Bosch PSR & PSB Ergonomic: pohodová práce
Jedinečná konstrukce nové série Ergonomic zabezpečuje pohodlné a šetrné držení rukou. Díky perfektní manipulaci se síla přenáší přesněji a s lepší kontrolou. Tato nová koncepce byla vyznamenána značkou kvality AGR „Zdravá záda“. Zkrátka práce bez námahy v každé poloze.
.....
Bosch PSR & PSB Ergonomic: pohodová práce
Zajímavé videa


Arduino LED filament clock


How Intel Makes Chips: Concept to Customer


Ghostbuster's Theme on eight floppy drives


Darude - Sandstorm on Eight Floppy Drives


HDD and Floppy Music: Nirvana - Smells Like Teen Spirit
Produktové video
LG HOM-BOT Turbo+ s přední kamerou, robotický vysavač, ...
Firma týdne

INTEL
Adresář


INTEL


PANASONIC


ČEZ a.s.


SECTRON


Willow Technologies


MASTERS Sp. z o.o.


ABB


Visual Communications Company, LLC


Lenovo


Sonderhoff Holding GmbH


Radio Frequency Systems


Siemens


LEM


MENCOM


Analog Devices


HIROSE ELECTRIC CO., LTD


PANDUIT


GaN Systems


AT&S


TT Electronics


AUDIODIGITAL.CZ


MICROS


FUJITSU


LIDL


DATART


TESCO


GLOBUS


EURONICS


ALZA


OBI
Kalendář
Zajímavé videa
Už žádné bariéry s asistenčními roboty Panasonic
Interesting video
The ISS Design Challenge ...
Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara
naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813