Adresář
 

INTEL
 

PANASONIC
 

ČEZ a.s.
 

SECTRON
 

Willow Technologies
 

MASTERS Sp. z o.o.
 

ABB
 

Visual Communications Company, LLC
 

Lenovo
 

Sonderhoff Holding GmbH
 

Radio Frequency Systems
 

Siemens
 

LEM
 

MENCOM
 

Analog Devices
HomePage
Bezpečnost
TV
audio
Mobilní telefony
Stolní počítače
Notebooky
Tablety
Tiskárny
Displaye
Hodinky
Projektory
Chytré brýle
Fotoaparáty
Myčky
Ledničky
Pračky
Vysavače
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Zajímavá videa
Různé
LUMIX S 85mm
 
Panasonic představuje nový Full Frame ob
Sony Alpha 7C
 
Společnost Sony představuje fotoaparát A
SRS-LSR200
 
S novým bezdrátovým příručním televizním
Sony Xperia L4
 
Nová Xperia™ L4 od společnosti Sony rozš
RX0 II
 
Společnost Sony představuje špičkový a m
α6400
 
Sony představuje novou generaci bezzrcad
WIHA-SB24670
 
Vícefunkční LED svítilna značky WIHA
LUP-20-LED
 
Stolní lupa LUP-20-LED-SMD
LUMIX S1R
 
Panasonic chystá své první plnoformátové
WF-SP900
 
Sony brings waterproof and truly wire-fr

Panasonic představuje LUMIX GX800 - ulrakompaktní systémový 4K fotoaparát pro náročné i domácí použití

Panasonic představuje LUMIX GX800 - ulrakompaktní systémový 4K fotoaparát pro náročné i domácí použití

Společnost Panasonic představila ultrakompaktní nový systémový kompakt LUMIX GX800, který ocení především milovníci vysoké kvality v kapesním balení pro street, outdoor a hobby fotografii. Kromě toho se ovšem velmi osvědčí při fotografování tolik populárních autoportrétních momentek neboli selfies.

Mezi podstatná vylepšení patří mimo jiné vyklápěcí displej a spousta zajímavých funkcí jako je například možnost natáčení videozáznamů v rozlišení 4K a focení s funkcí 4K PHOTO. To vše zabaleno v elegantním těle ultrakompaktních rozměrů včetně tenkého kitového zoom objektivu.

Displej na zadní straně má úhlopříčku 7,6 cm, rozlišení 1 040 000 bodů, je dotykový a vyklápí se směrem vzhůru o cca 180 stupňů. Při úplném vyklopení se fotoaparát automaticky přepne do režimu Self Shot, v němž je k dispozici celá řada nejrůznějších funkcí pro fotografování populárních selfies. Mezi ně patří například nový režim 4K Selfie. Zejména dámy ocení nejrůznější možnosti úpravy portrétů – zjemnění pleti, rozostření určitých partií snímku nebo zeštíhlení. Hotové snímky lze přímo ve fotoaparátu upravovat a různě retušovat, slouží k tomu funkce Beauty Retouch¹. V režimu Background Control si zase uživatelé mohou zvolit, zda má být pozadí normální nebo rozostřené. V režimu Self Shot lze vytvářet i panoramatické záběry.

Snímač Digital Live MOS s rozlišením 16 megapixelů nemá antialiasingový filtr (Low Pass), což v kombinaci s novým obrazovým procesorem Venus Engine znamená ostrý obraz, mimořádně kvalitní kresbu detailů, výrazný kontrast i živé a syté barvy, to vše při citlivosti až ISO 25 600.

S fotoaparátem LUMIX GX800 lze též natáčet obrazově čisté a kvalitní videozáznamy s rozlišením 4K / QFHD (3840 x 2160 bodů) při frekvenci 30p nebo 24p ve formátu MP4². S rozlišením 4K je spojený i oblíbený systém 4K PHOTO a celá řada dalších funkcí, např. Focus Stacking (automatické skládání různě zaostřených fotografií do jedné), Post Focus (ostření až u hotových snímků) nebo Light Composition (speciální úprava nočních snímků).

Kreativní jedince potěší celá řada obrazových stylů včetně panoramatického režimu a speciálního černobílého módu L.Monochrome. Režim inteligentní automatiky (iA) a speciální asistenční režim Scene Guide přijde vhod hlavně lidem, kteří s digitálními systémovými kompakty nemají dosud žádné zkušenosti. Kromě toho je fotoaparát vybaven Wi-Fi®, díky kterému jej lze skrze mobilní telefon snadno ovládat a velmi jednoduše sdílet fotografie na internetu.

Panasonic LUMIX GX800 je k dispozici ve stříbrné, černé, a světle hnědé barvě, na první pohled zaujme tradičním designem i štíhlým a stylovým provedením.

Selfies stokrát jinak – nové možnosti, např. 4K a panorama

Jak už bylo řečeno, nový LUMIX GX800 potěší mimo jiné milovníky selfies. Nově lze i při jejich fotografování využít funkcí spojených s rozlišením 4K, díky kterým nikdy nepromarníte optimální okamžik ke stisku spouště. Na skupinové selfie tak lze pohodlně vybrat okamžik, kdy se zrovna všichni smějí a nikdo nemrká, případně kdy se v pozadí děje něco zajímavého.

Kromě toho nabízí LUMIX GX800 spoustu „kosmetických“ funkcí pro vylepšení portrétů. Mezi ně patří například nástroj Soft Skin, který vyhladí pleť, Defocusing (umělé rozostření vybraných míst) či Slimming čili zeštíhlování tváře. Hotové snímky lze zase upravovat pomocí funkce Beauty Retouch³ (make-up apod.). Funkce Background Control zase umožňuje nastavit různou úroveň rozostření pozadí. Selfies lze rovněž fotografovat jako panoramata, což se hodí zejména pro skupinové záběry, případně pro fotografie pořízené v atraktivní krajině.

Když plně vyklopíme displej na zadní straně, automaticky se aktivuje režim Self Shot právě pro fotografování selfies. Běžně je při fotografování selfies nutno držet přístroj v natažených rukou, takže snímky vypadají všechny podobně. Zde ovšem můžeme využít funkcí Face Shutter a Buddy Shutter, při nichž k expozici dochází automaticky, takže fotoaparát vůbec držet nemusíme. V prvním případě LUMIX GX800 exponuje, když přes obličej mávneme rukou, ve druhém, když se v záběru objeví dva obličeje blízko sebe.

Už nikdy nepromeškáte vhodný okamžik ke stisku spouště – postarají se o to funkce související s rozlišením 4K

Panasonic LUMIX GX800 umožňuje natáčet mimořádně kvalitní videozáznamy v ultravysokém rozlišení 4K. Navzdory těmto schopnostem ovšem fotoaparát vyniká špičkovou energetickou úsporností a také malými rozměry.

Kromě natáčení lze rozlišení 4K využít i ve fotografii – funkce 4K PHOTO umožňuje pracovat s jednotlivými okénky videozáznamu natáčeného rychlostí 30 obr/s jako se samostatnými snímky, takže nikdy nepromeškáte vhodný okamžik ke stisku spouště. Podle situace lze volit tři varianty funkce 4K PHOTO: 4K Burst, 4K Burst (Start/Stop) a 4K Pre-burst. Ve všech případech se fotografie ukládají v rozlišení 8 megapixelů, což bohatě stačí i pro tisk do formátu A3. Jednotlivé snímky lze ukládat i hromadně coby sekvence (maximálně lze tímto způsobem pořídit 150 fotografií, což znamená souvislý pětivteřinový záběr).

Mezi další funkce fotoaparátu LUMIX GX800 patří Post Focus, umožňující ostřit až u hotových snímků. To se hodí například v makrofotografii, kde záleží na dokonale přesném zaostření. Dodatečné ostření je umožněno kombinací špičkové technologie DFD (Depth From Defocus) a rozlišení 4K s možností ukládat jednotlivá okénka jako samostatné fotografie.

Špičková kvalita obrazu s vynikajícím zobrazením detailů a skvělým barevným podáním

Panasonic LUMIX GX800 produkuje ostré a mimořádně kvalitní fotografie s vynikající kresbou detailů, výrazným kontrastem a živým podáním barev. Kresba detailů se znatelně vylepšila po odstranění antialiasingového filtru. Obrazový procesor Venus Engine dokáže mimo jiné oddělit informace týkající se odstínu, sytosti a jasu a zpracovat je samostatně, což znamená velmi kvalitní barevné podání i u hodně náročných motivů (např. při fotografování jasné modré oblohy s jemnými, takřka nepostřehnutelnými tonálními přechody). Díky kombinaci snímače Digital Live MOS a obrazového procesoru Venus Engine se potenciální zájemci mohou těšit na čisté snímky s minimem šumu i v hodně slabém světle.

Ostřící systém založený na metodě porovnávání kontrastu a technologii DFD (Depth From Defocus) je ještě rychlejší a přesnější než dřív, přenos digitálního signálu probíhá rychlostí až 240 obr/s. Výsledkem je mimořádně rychlé automatické ostření – trvá přibližně jen 0,07 s⁴.

Další užitečné funkce

• Režim iA+ (inteligentní automatika) při fotografování i natáčení
Ocení ho především začátečníci a méně zkušení uživatelé. V jeho rámci funguje třeba kontinuální automatické ostření, inteligentní výběr scény, systém rozpoznávání tváře, inteligentní automatické ovládání citlivosti apod.

• Scene Guide (asistenční režim)
Asistenční režim Průvodce neboli Scene Guide⁵ nabízí 21 fotografií pořízených profesionálními tvůrci. Uživatelé mohou vybrat jednu z nich, která nejlépe odpovídá aktuálním podmínkám a záměru, a fotoaparát podle vybraného snímku automaticky nastaví všechny potřebné parametry.

• Kreativní programy a filtry
LUMIX GX800 nabízí širokou škálu moderních nástrojů, které digitální fotografování oživují a zpříjemňují. V nabídce oblíbených kreativních programů najdeme hned 22 filtrů.

• Časosběrné fotografie
Jakmile nastavíme počáteční čas, interval fotografování a požadovaný celkový počet snímků, začne přístroj fotografovat v časosběrné sekvenci.

• Krátké klipy
Uživatelé mohou natáčet krátké videozáznamy (v délce 2, 4, 6 nebo 8 vteřin), připomínající „pohyblivé fotografie“. V tomto režimu jsou k dispozici i roztmívací nebo zatmívací efekty (nejen do tmy, ale i do světla, případně do barvy).

¹ Tato funkce vyžaduje aktualizaci firmware. Nová verze bude k dispozici v první polovině roku 2017.
² Natáčení se zastaví, když jeho souvislý čas přesáhne 5 minut (formát MP4, rozlišení 4K).
³ Tato funkce vyžaduje aktualizaci firmware. Nová verze bude k dispozici v první polovině roku 2017.
⁴ V režimu jednorázového automatického ostření na širokém ohnisku s objektivem H-FS14140 (CIPA)
⁵ Při natáčení videozáznamů nelze režim průvodce v některých situacích použít.

2017010514 / 21.01.2017 / Fotoaparáty / PANASONIC /

Panasonic představuje nový Full Frame objektiv
Panasonic představuje nový Full Frame objektiv LUMIX S 85mm F1.8 (S-S85)
Objektiv s vysokou světelností F1.8 a pevnou ohniskovou vzdáleností bajonetu L-Mount pro Full Frame LUMIX S
.....
Panasonic zveřejňuje významnou aktualizaci firmware pro videocentrický LUMIX S1H - Výstup RAW video přes HDMI
Společnost Panasonic oznámila, že vydává aktualizace firmwaru pro videocentrický full frame LUMIX S1H. Aktualizace, které byly oznámeny již v září, rozšiřují a vylepšují funkce tohoto fotoaparátu.
.....
Panasonic zveřejňuje významnou aktualizaci firmware pro videocentrický LUMIX S1H  - Výstup RAW video přes HDMI 
Panasonic vyvinul první UHD VR brýle s technologií HDR
Panasonic vyvinul první UHD VR brýle s technologií HDR
Společnost Panasonic Corporation oznámila, že vyvinula první UHD brýle pro virtuální realitu (VR) s technologií High Dynamic Range (HDR) na světě. Tvar brýlí je velmi komfortní – uživatel má pocit, že má na nose klasické optické obroučky.
.....
Panasonic představuje první domácí pekárnu na chléb s křupavou kůrkou, model Croustina (SD-ZP2000)
Ve světě, ve kterém je čas drahý a zážitky jsou čím dál cennější, ocení uživatelé domácí pekárnu, která snadno připraví skvělý chléb a dalšího pečivo pro rodinu a přátele. Tuto práci zvládá nový model Panasonic ZP2000 s názvem Croustina, jehož specialitou je chléb s křupavou kůrkou.
.....
Panasonic představuje první domácí pekárnu na chléb s křupavou kůrkou, model Croustina (SD-ZP2000) 
Panasonic chystá své první plnoformátové bezzrcadlovky 
Panasonic chystá své první plnoformátové bezzrcadlovky
Poprvé v historii představuje společnost Panasonic Corporation dvojici systémových kompaktů neboli bezzrcadlovek v plnoformátovém (tzv. fullframe) provedení, tedy se snímačem velikosti 35 mm filmového políčka. Jde o modely LUMIX S1R a S1. Jako první na světě *1 dovedou nahrávat videozáznamy v rozlišení 4K frekvencí 60p/50p. Do jejich výbavy patří též systém obrazové stabilizace Dual I.S. Modely řady LUMIX S se dostanou na trh počátkem roku 2019.
.....
Nová sluchátka Panasonic HD605N s potlačením okolního hluku: Ponořte se do hudby
Společnost Panasonic představila novinku v řadě bezdrátových sluchátek. Model HD605N je vybaven adaptivním systémem tlumení okolního hluku a má mimořádně čistý a kvalitní zvuk s vysokým rozlišením při připojení přes Bluetooth i běžný kabel.
.....
Nová sluchátka Panasonic HD605N s potlačením okolního hluku: Ponořte se do hudby
Špičkový bezdrátový audiosystém OTTAVA S SC-C50: kompaktní provedení, stylový design a skvělý zvuk do každé místnosti
Špičkový bezdrátový audiosystém OTTAVA S SC-C50: kompaktní provedení, stylový design a skvělý zvuk do každé místnosti
Společnost Technics představuje nový špičkový bezdrátový audiosystém OTTAVA™ S SC-C50. Ten je vybaven nejmodernějšími akustickými technologiemi, což přináší kompaktní provedení a přitom vynikající zvuk vhodný i pro větší prostor. Díky speciálnímu kalibračnímu systému si majitelé mohou tento skvělý zvuk vychutnat na libovolném místě v domácnosti, aniž by k tomu potřebovali jakékoli kabely.
.....
Panasonic LUMIX FT7 - odolný pracant do drsných pracovních podmínek i extrémních zážitků
Přístroj s natáčením v rozlišení 4K a funkcí 4K photo spolehlivě poslouží i v náročných podmínkách v divočině či při drsné práci.
.....
Panasonic LUMIX FT7 - odolný pracant do drsných pracovních podmínek i extrémních zážitků
Nový kompaktní stereo systém Technics SC-C70 
Nový kompaktní stereo systém Technics SC-C70
Technics představuje nový stereosystém s vynikajícím zvukem a jedinečným designem
.....
Panasonic představuje špičkové televizory s LED podsvícením a ultravysokým rozlišením 4K pro rok 2017, nejdůležitější funkcí je HDR
Panasonic plní slib a umožňuje proměnit běžnou domácnost v opravdové kino. Postarají se o to nové 4K LED televizory s větší úhlopříčkou a výkonnějšími obrazovými procesory. Můžete se těšit mimo jiné na jedinečné barevné podání, nevídané zobrazení černé a vynikající překreslení rychlého pohybu.
.....
Panasonic představuje špičkové televizory s LED podsvícením a ultravysokým rozlišením 4K pro rok 2017, nejdůležitější funkcí je HDR
Impozantní OLED televize Panasonic EZ1000 a EZ950 s technologií 4K Pro HDR představují etalon kvality pro rok 2017
Impozantní OLED televize Panasonic EZ1000 a EZ950 s technologií 4K Pro HDR představují etalon kvality pro rok 2017
Společnost Panasonic představuje nové přírůstky do řady televizí s OLED displeji, ultravysokým rozlišením a technologií 4K Pro HDR. Po modelu EZ1000 s úhlopříčkou 65 palců, který v lednu přitahoval pozornost tisíců návštěvníků na veletrhu CES v Las Vegas, se nyní představuje nová verze téhož modelu s úhlopříčkou 77 palců a k tomu druhý typ pro letošní sezónu EZ950, ve velikostech 65 a 55 palců.
.....
Skvělý kontrast, živé barvy a plynulé překreslení pohybu, to jsou nové Ultra HD blu-ray přehrávače Panasonic
Společnost Panasonic představila tři nové Ultra HD blu-ray přehrávače DMP-UB400, UB310 a UB300. Označení Ultra HD znamená nejen podporu ultravysokého rozlišení 4K, ale také kompatibilitu se standardy BT.2020. Výsledkem je výrazně širší paleta barev, jasnější obraz a také zaručená budoucí podpora nových formátů, třeba rozlišení 8K.
.....
Skvělý kontrast, živé barvy a plynulé překreslení pohybu, to jsou nové Ultra HD blu-ray přehrávače Panasonic
Technics představuje nový gramofon s přímým náhonem Grand Class SL-1200GR: špičková technologie a skvělý analogový zvuk
Technics představuje nový gramofon s přímým náhonem Grand Class SL-1200GR: špičková technologie a skvělý analogový zvuk
Společnost Technics představila nový gramofon s přímým náhonem Grand Class SL-1200GR pro náročné audiofily. Jedná se o standardní model s technikou převzatou z typu SL-1200G, který byl koncipovaný jako etalon kvality mezi nastupující generací gramofonů.
.....
LUMIX GH5 – první systémový kompakt na světě s nahráváním videozáznamů v rozlišení 4K frekvencí 60p/50p¹ a 4K/30p ve standardu 4:2:2 10-bit²
Nový fotoaparát nabízí špičkové funkce a vynikající výkon jak pokročilým fotografům, tak i profesionálním autorům videozáznamů. K jeho největším přednostem patří možnost natáčení v rozlišení 4K frekvencí 60p/50p a focení s funkcí 6K PHOTO.
.....
LUMIX GH5 – první systémový kompakt na světě s nahráváním videozáznamů v rozlišení 4K frekvencí 60p/50p¹ a 4K/30p ve standardu 4:2:2 10-bit²
Panasonic představuje LUMIX GX800 - ulrakompaktní systémový 4K fotoaparát pro náročné i domácí použití
Panasonic představuje LUMIX GX800 - ulrakompaktní systémový 4K fotoaparát pro náročné i domácí použití
Společnost Panasonic představila ultrakompaktní nový systémový kompakt LUMIX GX800, který ocení především milovníci vysoké kvality v kapesním balení pro street, outdoor a hobby fotografii. Kromě toho se ovšem velmi osvědčí při fotografování tolik populárních autoportrétních momentek neboli selfies.
.....
Panasonic představuje LUMIX FZ82 - skvělý univerzální superzoom fotoaparát pro milovníky exteriérů
Společnost Panasonic představila model LUMIX FZ82. Nový přírůstek do oblíbené řady FZ s ultrazoomovým objektivem a propracovaným ovládáním, díky němuž lze při fotografování i natáčení videozáznamů nastavovat většinu parametrů ručně. Základem výbavy nového fotoaparátu je dokonale univerzální objektiv LUMIX DC VARIO s 60x optickým zoomem
.....
Panasonic představuje LUMIX FZ82 - skvělý univerzální superzoom fotoaparát pro milovníky exteriérů
Technics představuje Grand Class SB-G90 – podlahový reprosystém s výtečným zvukem, který vyplní i velký prostor 
Technics představuje Grand Class SB-G90 – podlahový reprosystém s výtečným zvukem, který vyplní i velký prostor
Společnost Technics představila nový reprosystém Grand Class SB-G90. Vznikl na konceptu, kterému se ve firemní terminologii říká „bod-zvuk-zdroj“, a jeho hlavní předností je vynikající reprodukce hutného a plného zvuku s dokonalou čistotou a přesností od hlubokých basů až po prakticky neslyšitelné výšky.
.....
Grand Class SU-G700: špičkový integrovaný zesilovač pro jedinečný zážitek z poslechu hudby
Společnost Technics představila nový integrovaný stereo zesilovač Grand Class SU-G700 nabitý moderními technologiemi, referenční etalon kvality pro mimořádně kvalitní audiofilský zvuk. Do pokročilé výbavy patří např. systémy JENO (Jitter Elimination and Noise-shaping Optimisation, technologie pro eliminaci jitteru neboli drobných časových nepřesností při digitálním převodu hudby, které se projevují šumem a zhoršenou kvalitou) nebo LAPC (Load Adaptive Phase Calibration, adaptivní fázová kalibrace).
.....
Grand Class SU-G700: špičkový integrovaný zesilovač pro jedinečný zážitek z poslechu hudby
Zajímavé videa


Arduino LED filament clock


How Intel Makes Chips: Concept to Customer


Ghostbuster's Theme on eight floppy drives


Darude - Sandstorm on Eight Floppy Drives


HDD and Floppy Music: Nirvana - Smells Like Teen Spirit
Produktové video
LG HOM-BOT Turbo+ s přední kamerou, robotický vysavač, ...
Firma týdne

INTEL
Adresář


INTEL


PANASONIC


ČEZ a.s.


SECTRON


Willow Technologies


MASTERS Sp. z o.o.


ABB


Visual Communications Company, LLC


Lenovo


Sonderhoff Holding GmbH


Radio Frequency Systems


Siemens


LEM


MENCOM


Analog Devices


HIROSE ELECTRIC CO., LTD


PANDUIT


GaN Systems


AT&S


TT Electronics


AUDIODIGITAL.CZ


MICROS


FUJITSU


LIDL


DATART


TESCO


GLOBUS


EURONICS


ALZA


OBI
Kalendář
Zajímavé videa
Už žádné bariéry s asistenčními roboty Panasonic
Interesting video
The ISS Design Challenge ...
Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara
naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813