Adresář
 

INTEL
 

PANASONIC
 

ČEZ a.s.
 

SECTRON
 

Willow Technologies
 

MASTERS Sp. z o.o.
 

ABB
 

Visual Communications Company, LLC
 

Lenovo
 

Sonderhoff Holding GmbH
 

Radio Frequency Systems
 

Siemens
 

LEM
 

MENCOM
 

Analog Devices
HomePage
Bezpečnost
TV
audio
Mobilní telefony
Stolní počítače
Notebooky
Tablety
Tiskárny
Displaye
Hodinky
Projektory
Chytré brýle
Fotoaparáty
Myčky
Ledničky
Pračky
Vysavače
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Zajímavá videa
Různé
LUMIX S 85mm
 
Panasonic představuje nový Full Frame ob
Sony Alpha 7C
 
Společnost Sony představuje fotoaparát A
SRS-LSR200
 
S novým bezdrátovým příručním televizním
Sony Xperia L4
 
Nová Xperia™ L4 od společnosti Sony rozš
RX0 II
 
Společnost Sony představuje špičkový a m
α6400
 
Sony představuje novou generaci bezzrcad
WIHA-SB24670
 
Vícefunkční LED svítilna značky WIHA
LUP-20-LED
 
Stolní lupa LUP-20-LED-SMD
LUMIX S1R
 
Panasonic chystá své první plnoformátové
WF-SP900
 
Sony brings waterproof and truly wire-fr

Panasonic představuje LUMIX FZ82 - skvělý univerzální superzoom fotoaparát pro milovníky exteriérů

Panasonic představuje LUMIX FZ82 - skvělý univerzální superzoom fotoaparát pro milovníky exteriérů

Společnost Panasonic představila model LUMIX FZ82. Nový přírůstek do oblíbené řady FZ s ultrazoomovým objektivem a propracovaným ovládáním, díky němuž lze při fotografování i natáčení videozáznamů nastavovat většinu parametrů ručně. Základem výbavy nového fotoaparátu je dokonale univerzální objektiv LUMIX DC VARIO s 60x optickým zoomem

V přepočtu na plnoformátový fotoaparát činí jeho rozsah 20-1200 mm, tedy od ultraširokého ohniska až po masivní teleobjektiv. Skvěle se tak hodí k rozmáchlým krajinářským záběrům i k fotografiím vzdálených detailů nebo ptáků a zvířat v přírodě. 

Srdcem přístroje je nový snímač MOS s rozlišením 18,1 megapixelů a vyspělý obrazový procesor Venus Engine.
Jejich kombinace zajišťuje rychlé reakce a mimořádně kvalitní fotografie dokonce i při vysoké citlivosti.

Mezi další podstatné výhody patří rychlé a přesné automatické ostření s technologií DFD (Depth From Defocus)¹, která dobu potřebnou k zaostření citelně zkracuje. Rychlost přenosu signálu při ostření dosahuje 240 obr/s, systém funguje na principu porovnávání kontrastu. Výsledkem je mimořádně rychlé zaostření – cca 0,09 s². S rostoucí ohniskovou vzdáleností se výhoda tohoto řešení jen prohlubuje.

LUMIX FZ82 kromě toho nabízí sekvenční snímání rychlostí 10 obr/s při jednorázovém ostření předem, případně 6 obr/s při ostření kontinuálním, které se používá při fotografování objektů v rychlém pohybu. Díky dotykovému displeji lze na zvolený objekt zaostřit opravdu bleskurychle, na displeji lze dokonce i stisknout spoušť.

Také videozáznamy v rozlišení 4K/QFHD (3840 x 2160 bodů) rozhodně stojí za pozornost. Obří šedesátinásobný optický zoom umožňuje v podstatě jakýkoli typ záběru, výkonný stabilizátor POWER O.I.S. potlačuje rozostření vlivem chvění fotoaparátu dokonce i při natáčení. S rozlišením 4K je spojený i oblíbený systém 4K PHOTO a celá řada dalších funkcí, např. Focus Stacking (automatické skládání různě zaostřených fotografií do jedné), Post Focus (ostření až u hotových snímků) nebo Light Composition (speciální úprava nočních snímků). Kreativní jedince potěší celá řada obrazových stylů včetně panoramatického režimu.

Přístroj je vybaven dotykovým displejem s rozlišením 1 040 000 bodů a elektronickým hledáčkem velikosti 0,2 palce s rozlišením 1 170 000 bodů. Kromě toho je součástí fotoaparátu Wi-Fi®, díky čemuž lze nový LUMIX snadno ovládat a velmi jednoduše sdílet fotografie na internetu. Mezi další přednosti patří patice pro externí blesk nebo další příslušenství. Panasonic LUMIX FZ82 zkrátka rozhodně není obyčejný ultrazoomový kompakt – nabízí mnohem lepší fotografie a vynikající natáčení v rozlišení 4K.

Se šedesátinásobným zoomem nehraje fyzická vzdálenost žádnou roli
Panasonic LUMIX FZ82 je vybaven objektivem LUMIX DC VARIO s 60x optickým zoomem. V přepočtu na plnoformátový fotoaparát činí jeho rozsah 20-1200 mm. Sahá tedy od ultraširokého ohniska až po masivní teleobjektiv, čímž se výborně hodí k širokoúhlým krajinářským záběrům i k fotografiím vzdálených detailů nebo ptáků a zvířat v přírodě. A platí to jak pro fotografování, tak i pro natáčení videozáznamů. Na nejširším ohnisku zabere objektiv o cca 140% větší úhel než na ohnisku 24 mm, kde většina ultrazoomových modelů začíná. O ostrost se díky výkonnému stabilizátoru POWER O.I.S. nemusíme bát při fotografování ani při natáčení.

A pokud by náhodou šedesátinásobný zoom někomu nestačil, lze ho digitální cestou zdvojnásobit – v tomto případě přichází ke slovu tzv. inteligentní zoom, při němž se uplatňují pokročilé algoritmy a výsledek je rozhodně lepší než při použití standardního „digitálního zoomu“ u běžných fotoaparátů. Ohniskovou vzdálenost lze prodloužit i optickou cestou pomocí telekonvertoru DMW-LT55, který se prodává zvlášť. Při kombinaci obou možností lze bez problémů fotografovat krátery na povrchu Měsíce.

Už nikdy nepromeškáte vhodný okamžik ke stisku spouště – postarají se o to funkce související s rozlišením 4K
Srdcem nového modelu Panasonic LUMIX FZ82 je snímač High Sensitivity MOS s rozlišením 18,1 megapixelů. V kombinaci s výkonným obrazovým procesorem LSI Venus Engine to jednoznačně znamená posun obrazové kvality, rychlosti i citlivosti v kategorii kompaktních ultrazoomů na vyšší úroveň. S mechanickou závěrkou zvládá fotoaparát sekvenční snímání rychlostí 10 obr/s při jednorázovém ostření předem, případně 6 obr/s při ostření kontinuálním, které se používá při fotografování objektů v rychlém pohybu (vše v plném rozlišení).

O natáčení v rozlišení 4K už byla řeč, Panasonic LUMIX FZ82 ovšem tento standard dokáže využít i ve fotografii – funkce 4K PHOTO umožňuje pracovat s jednotlivými okénky videozáznamu natáčeného rychlostí 30 obr/s jako se samostatnými snímky, takže nikdy nepromeškáte vhodný okamžik ke stisku spouště. Jednotlivé snímky lze ukládat i hromadně coby sekvence (maximálně lze tímto způsobem pořídit 150 fotografií, což znamená souvislý pětivteřinový záběr).

Mezi další funkce LUMIX FZ82 patří Post Focus, umožňující ostřit až u hotových snímků. To se hodí například v makrofotografii, kde nesmírně záleží na dokonale přesném zaostření. Dodatečné ostření je možné díky kombinaci špičkové technologie DFD (Depth From Defocus) a rozlišení 4K s možností ukládat jednotlivá okénka jako samostatné fotografie. Funkce Post Focus spolu s funkcí Focus Stacking (vícenásobná expozice různě zaostřených záběrů, díky níž lze dosáhnout větší hloubky ostrosti) je dostupná pomocí samostatného tlačítka na horní straně přístroje.

Kromě již zmíněných videozáznamů ve 4K natáčí LUMIX FZ82 i do rozlišení Full-HD (1920x1080), vše ve formátech AVCHD Progressive nebo MP4 (MPEG-4 / H.264) s průběžným automatickým ostřením.

Pokud při natáčení používáme panning nebo zoomujeme, stabilizuje se obraz pomocí funkce 4K Live Cropping. Ta funguje digitálně, takže je obraz dokonale plynulý a optické členy v objektivu se vůbec nepohybují.

K dispozici je celá řada videorežimů – High Speed Video (natáčení rychlého pohybu), Time Lapse (časosběrné video) nebo Stop Motion Animation.

Skvělé fotografie i videozáznamy dokonce i v přímém slunci
Dotykový displej má úhlopříčku 7,6 cm a rozlišení 1 040 000 bodů, scénu pokrývá v plném rozsahu 100 %. Dotykem lze nejen ostřit, ale také tisknout spoušť.

Kromě toho je LUMIX FZ82 vybaven elektronickým hledáčkem velikosti 0,2 palce s poměrem zobrazení cca 2,59x / 0,46x (v přepočtu na plnoformátový nebo 35 mm fotoaparát s poměrem stran 4:3). Rozlišení hledáčku činí 1 170 000 bodů, pokrytí rovněž 100 %. Vysoká obnovovací frekvence 60 obr/s zkracuje na minimum i prodlevu spouště při fotografování rychlých objektů. Obraz v hledáčku je jasný a ostrý i v přímém poledním slunečním světle.

Pokročilým uživatelům přijde vhod možnost plně manuálního ovládání. Změn se v porovnání s předchozími modely dočkal i úchop pro pravou ruku – nyní umožňuje stabilnější držení i při delší práci.

Další funkce
• Možnosti rozšíření pomocí volitelného příslušenství

Pokročilým fotografům nepochybně přijde vhod možnost rozšířit základní parametry Panasonic LUMIX FZ82 pomocí bohaté příplatkové výbavy.
K dispozici je například následující příslušenství:
◦ Telekonvertor (1.7x): DMW-LT55
◦ Makropředsádka: DMW-LC55
◦ Redukce: DMW-LA8
◦ Čirý filtr: DMW-LMCH55
◦ ND Filtr: DMW-LNDH55
◦ Polarizační filtr: DMW-LPL55
◦ Externí blesk: DMW-FL200L (GN20) / DMW-FL360L (GN36) / DMW-L580L (GN58)
◦ Akumulátor: DMW-BMB9
◦ Pouzdro/brašna: DMW-BAG2, DMW-CG2, DMW-CZ18

• Snadné bezdrátové připojení k chytrým telefonům a tabletům přes Wi-Fi®


Panasonic LUMIX FZ82 je vybaven Wi-Fi® (IEEE 802.11 b/g/n), což rozšiřuje jak možnosti ovládání při fotografování, tak i okamžité sdílení fotografií na internetu. Stačí připojit fotoaparát k telefonu nebo tabletu s nainstalovanou aplikací Panasonic Image App (pro iOS a Android) a uživatelé mohou na dálku fotografovat, prohlížet snímky a posílat je na sociální sítě a další webové stránky.

• Dobíjení ze sítě i z USB
Baterii lze dobíjet běžným síťovým kabelem, ale také z USB portu.

Poznámky

• AVCHD je digitální videoformát ve vysokém rozlišení, vytvořený ve spolupráci firem Panasonic Corporation a Sony Corporation.
• Dolby a příslušné logo jsou ochrannou známkou společnosti Dolby Laboratories.
• HDMI, příslušné HDMI logo a rozhraní High-Definition Multimedia Interface jsou ochrannou známkou nebo registrovanou ochrannou známkou společnosti HDMI Licensing LLC.
• Všechny další názvy firem a produktů jsou ochrannými známkami příslušných společností.
• Některé příslušenství není dostupné ve všech zemích.
• Využití digitálních nebo tištěných materiálů chráněných autorským právem je možné jen pro osobní účely, jinak tato autorská práva porušuje.
• Design a specifikace produktů se mohou bez předchozího ohlášení měnit. 

¹ Automatické ostření založené na porovnávání kontrastu s technologií DFD funguje jen s objektivy Panasonic pro standard Micro 4/3.
² V režimu jednorázového automatického ostření na širokém ohnisku (CIPA).

2017010513 / 16.01.2017 / Fotoaparáty / PANASONIC /

Panasonic představuje nový Full Frame objektiv
Panasonic představuje nový Full Frame objektiv LUMIX S 85mm F1.8 (S-S85)
Objektiv s vysokou světelností F1.8 a pevnou ohniskovou vzdáleností bajonetu L-Mount pro Full Frame LUMIX S
.....
Panasonic zveřejňuje významnou aktualizaci firmware pro videocentrický LUMIX S1H - Výstup RAW video přes HDMI
Společnost Panasonic oznámila, že vydává aktualizace firmwaru pro videocentrický full frame LUMIX S1H. Aktualizace, které byly oznámeny již v září, rozšiřují a vylepšují funkce tohoto fotoaparátu.
.....
Panasonic zveřejňuje významnou aktualizaci firmware pro videocentrický LUMIX S1H  - Výstup RAW video přes HDMI 
Panasonic vyvinul první UHD VR brýle s technologií HDR
Panasonic vyvinul první UHD VR brýle s technologií HDR
Společnost Panasonic Corporation oznámila, že vyvinula první UHD brýle pro virtuální realitu (VR) s technologií High Dynamic Range (HDR) na světě. Tvar brýlí je velmi komfortní – uživatel má pocit, že má na nose klasické optické obroučky.
.....
Panasonic představuje první domácí pekárnu na chléb s křupavou kůrkou, model Croustina (SD-ZP2000)
Ve světě, ve kterém je čas drahý a zážitky jsou čím dál cennější, ocení uživatelé domácí pekárnu, která snadno připraví skvělý chléb a dalšího pečivo pro rodinu a přátele. Tuto práci zvládá nový model Panasonic ZP2000 s názvem Croustina, jehož specialitou je chléb s křupavou kůrkou.
.....
Panasonic představuje první domácí pekárnu na chléb s křupavou kůrkou, model Croustina (SD-ZP2000) 
Panasonic chystá své první plnoformátové bezzrcadlovky 
Panasonic chystá své první plnoformátové bezzrcadlovky
Poprvé v historii představuje společnost Panasonic Corporation dvojici systémových kompaktů neboli bezzrcadlovek v plnoformátovém (tzv. fullframe) provedení, tedy se snímačem velikosti 35 mm filmového políčka. Jde o modely LUMIX S1R a S1. Jako první na světě *1 dovedou nahrávat videozáznamy v rozlišení 4K frekvencí 60p/50p. Do jejich výbavy patří též systém obrazové stabilizace Dual I.S. Modely řady LUMIX S se dostanou na trh počátkem roku 2019.
.....
Nová sluchátka Panasonic HD605N s potlačením okolního hluku: Ponořte se do hudby
Společnost Panasonic představila novinku v řadě bezdrátových sluchátek. Model HD605N je vybaven adaptivním systémem tlumení okolního hluku a má mimořádně čistý a kvalitní zvuk s vysokým rozlišením při připojení přes Bluetooth i běžný kabel.
.....
Nová sluchátka Panasonic HD605N s potlačením okolního hluku: Ponořte se do hudby
Špičkový bezdrátový audiosystém OTTAVA S SC-C50: kompaktní provedení, stylový design a skvělý zvuk do každé místnosti
Špičkový bezdrátový audiosystém OTTAVA S SC-C50: kompaktní provedení, stylový design a skvělý zvuk do každé místnosti
Společnost Technics představuje nový špičkový bezdrátový audiosystém OTTAVA™ S SC-C50. Ten je vybaven nejmodernějšími akustickými technologiemi, což přináší kompaktní provedení a přitom vynikající zvuk vhodný i pro větší prostor. Díky speciálnímu kalibračnímu systému si majitelé mohou tento skvělý zvuk vychutnat na libovolném místě v domácnosti, aniž by k tomu potřebovali jakékoli kabely.
.....
Panasonic LUMIX FT7 - odolný pracant do drsných pracovních podmínek i extrémních zážitků
Přístroj s natáčením v rozlišení 4K a funkcí 4K photo spolehlivě poslouží i v náročných podmínkách v divočině či při drsné práci.
.....
Panasonic LUMIX FT7 - odolný pracant do drsných pracovních podmínek i extrémních zážitků
Nový kompaktní stereo systém Technics SC-C70 
Nový kompaktní stereo systém Technics SC-C70
Technics představuje nový stereosystém s vynikajícím zvukem a jedinečným designem
.....
Panasonic představuje špičkové televizory s LED podsvícením a ultravysokým rozlišením 4K pro rok 2017, nejdůležitější funkcí je HDR
Panasonic plní slib a umožňuje proměnit běžnou domácnost v opravdové kino. Postarají se o to nové 4K LED televizory s větší úhlopříčkou a výkonnějšími obrazovými procesory. Můžete se těšit mimo jiné na jedinečné barevné podání, nevídané zobrazení černé a vynikající překreslení rychlého pohybu.
.....
Panasonic představuje špičkové televizory s LED podsvícením a ultravysokým rozlišením 4K pro rok 2017, nejdůležitější funkcí je HDR
Impozantní OLED televize Panasonic EZ1000 a EZ950 s technologií 4K Pro HDR představují etalon kvality pro rok 2017
Impozantní OLED televize Panasonic EZ1000 a EZ950 s technologií 4K Pro HDR představují etalon kvality pro rok 2017
Společnost Panasonic představuje nové přírůstky do řady televizí s OLED displeji, ultravysokým rozlišením a technologií 4K Pro HDR. Po modelu EZ1000 s úhlopříčkou 65 palců, který v lednu přitahoval pozornost tisíců návštěvníků na veletrhu CES v Las Vegas, se nyní představuje nová verze téhož modelu s úhlopříčkou 77 palců a k tomu druhý typ pro letošní sezónu EZ950, ve velikostech 65 a 55 palců.
.....
Skvělý kontrast, živé barvy a plynulé překreslení pohybu, to jsou nové Ultra HD blu-ray přehrávače Panasonic
Společnost Panasonic představila tři nové Ultra HD blu-ray přehrávače DMP-UB400, UB310 a UB300. Označení Ultra HD znamená nejen podporu ultravysokého rozlišení 4K, ale také kompatibilitu se standardy BT.2020. Výsledkem je výrazně širší paleta barev, jasnější obraz a také zaručená budoucí podpora nových formátů, třeba rozlišení 8K.
.....
Skvělý kontrast, živé barvy a plynulé překreslení pohybu, to jsou nové Ultra HD blu-ray přehrávače Panasonic
Technics představuje nový gramofon s přímým náhonem Grand Class SL-1200GR: špičková technologie a skvělý analogový zvuk
Technics představuje nový gramofon s přímým náhonem Grand Class SL-1200GR: špičková technologie a skvělý analogový zvuk
Společnost Technics představila nový gramofon s přímým náhonem Grand Class SL-1200GR pro náročné audiofily. Jedná se o standardní model s technikou převzatou z typu SL-1200G, který byl koncipovaný jako etalon kvality mezi nastupující generací gramofonů.
.....
LUMIX GH5 – první systémový kompakt na světě s nahráváním videozáznamů v rozlišení 4K frekvencí 60p/50p¹ a 4K/30p ve standardu 4:2:2 10-bit²
Nový fotoaparát nabízí špičkové funkce a vynikající výkon jak pokročilým fotografům, tak i profesionálním autorům videozáznamů. K jeho největším přednostem patří možnost natáčení v rozlišení 4K frekvencí 60p/50p a focení s funkcí 6K PHOTO.
.....
LUMIX GH5 – první systémový kompakt na světě s nahráváním videozáznamů v rozlišení 4K frekvencí 60p/50p¹ a 4K/30p ve standardu 4:2:2 10-bit²
Panasonic představuje LUMIX GX800 - ulrakompaktní systémový 4K fotoaparát pro náročné i domácí použití
Panasonic představuje LUMIX GX800 - ulrakompaktní systémový 4K fotoaparát pro náročné i domácí použití
Společnost Panasonic představila ultrakompaktní nový systémový kompakt LUMIX GX800, který ocení především milovníci vysoké kvality v kapesním balení pro street, outdoor a hobby fotografii. Kromě toho se ovšem velmi osvědčí při fotografování tolik populárních autoportrétních momentek neboli selfies.
.....
Panasonic představuje LUMIX FZ82 - skvělý univerzální superzoom fotoaparát pro milovníky exteriérů
Společnost Panasonic představila model LUMIX FZ82. Nový přírůstek do oblíbené řady FZ s ultrazoomovým objektivem a propracovaným ovládáním, díky němuž lze při fotografování i natáčení videozáznamů nastavovat většinu parametrů ručně. Základem výbavy nového fotoaparátu je dokonale univerzální objektiv LUMIX DC VARIO s 60x optickým zoomem
.....
Panasonic představuje LUMIX FZ82 - skvělý univerzální superzoom fotoaparát pro milovníky exteriérů
Technics představuje Grand Class SB-G90 – podlahový reprosystém s výtečným zvukem, který vyplní i velký prostor 
Technics představuje Grand Class SB-G90 – podlahový reprosystém s výtečným zvukem, který vyplní i velký prostor
Společnost Technics představila nový reprosystém Grand Class SB-G90. Vznikl na konceptu, kterému se ve firemní terminologii říká „bod-zvuk-zdroj“, a jeho hlavní předností je vynikající reprodukce hutného a plného zvuku s dokonalou čistotou a přesností od hlubokých basů až po prakticky neslyšitelné výšky.
.....
Grand Class SU-G700: špičkový integrovaný zesilovač pro jedinečný zážitek z poslechu hudby
Společnost Technics představila nový integrovaný stereo zesilovač Grand Class SU-G700 nabitý moderními technologiemi, referenční etalon kvality pro mimořádně kvalitní audiofilský zvuk. Do pokročilé výbavy patří např. systémy JENO (Jitter Elimination and Noise-shaping Optimisation, technologie pro eliminaci jitteru neboli drobných časových nepřesností při digitálním převodu hudby, které se projevují šumem a zhoršenou kvalitou) nebo LAPC (Load Adaptive Phase Calibration, adaptivní fázová kalibrace).
.....
Grand Class SU-G700: špičkový integrovaný zesilovač pro jedinečný zážitek z poslechu hudby
Zajímavé videa


Arduino LED filament clock


How Intel Makes Chips: Concept to Customer


Ghostbuster's Theme on eight floppy drives


Darude - Sandstorm on Eight Floppy Drives


HDD and Floppy Music: Nirvana - Smells Like Teen Spirit
Produktové video
LG HOM-BOT Turbo+ s přední kamerou, robotický vysavač, ...
Firma týdne

INTEL
Adresář


INTEL


PANASONIC


ČEZ a.s.


SECTRON


Willow Technologies


MASTERS Sp. z o.o.


ABB


Visual Communications Company, LLC


Lenovo


Sonderhoff Holding GmbH


Radio Frequency Systems


Siemens


LEM


MENCOM


Analog Devices


HIROSE ELECTRIC CO., LTD


PANDUIT


GaN Systems


AT&S


TT Electronics


AUDIODIGITAL.CZ


MICROS


FUJITSU


LIDL


DATART


TESCO


GLOBUS


EURONICS


ALZA


OBI
Kalendář
Zajímavé videa
Už žádné bariéry s asistenčními roboty Panasonic
Interesting video
The ISS Design Challenge ...
Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara
naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813