Adresář
 

INTEL
 

PANASONIC
 

ČEZ a.s.
 

SECTRON
 

Willow Technologies
 

MASTERS Sp. z o.o.
 

ABB
 

Visual Communications Company, LLC
 

Lenovo
 

Sonderhoff Holding GmbH
 

Radio Frequency Systems
 

Siemens
 

LEM
 

MENCOM
 

Analog Devices
HomePage
Bezpečnost
TV
audio
Mobilní telefony
Stolní počítače
Notebooky
Tablety
Tiskárny
Displaye
Hodinky
Projektory
Chytré brýle
Fotoaparáty
Myčky
Ledničky
Pračky
Vysavače
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Zajímavá videa
Různé
LUMIX S 85mm
 
Panasonic představuje nový Full Frame ob
Sony Alpha 7C
 
Společnost Sony představuje fotoaparát A
SRS-LSR200
 
S novým bezdrátovým příručním televizním
Sony Xperia L4
 
Nová Xperia™ L4 od společnosti Sony rozš
RX0 II
 
Společnost Sony představuje špičkový a m
α6400
 
Sony představuje novou generaci bezzrcad
WIHA-SB24670
 
Vícefunkční LED svítilna značky WIHA
LUP-20-LED
 
Stolní lupa LUP-20-LED-SMD
LUMIX S1R
 
Panasonic chystá své první plnoformátové
WF-SP900
 
Sony brings waterproof and truly wire-fr

Canon uvádí nové příslušenství systému EOS a rozšiřuje tak možnosti fotografování i natáčení filmů

Canon uvádí nové příslušenství systému EOS a rozšiřuje tak možnosti fotografování i natáčení filmů

Společnost Canon uvádí dvě nová příslušenství pro systém EOS – blesk Speedlite 600EX II-RT a směrový stereofonní mikrofon DM-E1. Tato příslušenství Canon navrhl s cílem umožnit fotografům a kameramanům prozkoumat nové způsoby pořizování snímků.

Speedlite 600EX II-RT je vysoce výkonný a široce použitelný blesk s mimořádnou mírou kontroly nad výsledným osvětlením – novinka je tak ideální pro rychlé kontinuální snímání v akčních situacích, jako jsou například sportovní akce, svatby nebo dění na červeném koberci. Nový DM-E1 je první externí mikrofon značky Canon pro systém EOS a umožňuje kameramanům zaznamenat zvuk ve vysoké kvalitě. Autoři filmových záběrů pořízených s kompatibilními fotoaparáty systému EOS tak mohou adekvátně doplnit vynikající obrazovou kvalitu svých snímků zvukovou složkou.

Speedlite 600EX II-RT.jpg
Directional Stereo Microphone DM-E1.jpg

Blesk Speedlite 600EX II-RT – svět širokých možností osvětlení
Blesk Speedlite 600EX II-RT nabízí naprosto mimořádný výkon a je ideálním společníkem pro vlajkovou loď produktové řady digitálních zrcadlovek EOS – fotoaparát EOS-1D X Mark II. Ve srovnání se svým předchůdcem zvládne o polovinu více záblesků při kontinuálním snímání a při použití nového bateriového zdroje CP-E4N dokonce dvojnásobně¹. Uživatelé tak mají jistotu, že z akčních scén získají mnohem více kvalitních snímků. Součástí blesku je i nová a vylepšená technologie měření tepla, která zajišťuje ochranu proti přehřátí a umožňuje delší zábleskové sekvence.

Směrné číslo 60 při hodnotě citlivosti ISO 100 zajišťuje dostatečný výkon pro kreativní osvětlení objektů v širokém rozsahu vzdáleností i ve velkých plochách. Nový blesk je tak ideální například pro pořizování skupinových fotografií na svatbách. Díky použitelnosti s objektivy o ohniskových vzdálenostech 20 mm až 200 mm (s využitím vestavěného adaptéru dokonce již od 14 mm) mají fotografové snadnou kontrolu nad množstvím světla, které dopadá na objekt jejich zamýšlené kompozice.

Novinka podporuje bezdrátové ovládání v režimu vedlejší jednotky a nabízí tak opravdu široké tvůrčí možnosti pro osvětlení snímaných objektů bleskem umístěným mimo fotoaparát. Nechybí ani podpora rádiového ovládání zavedeného do praxe společností Canon, jenž stojí za ještě větší mírou tvůrčí svobody. Rádiové ovládání totiž umožňuje simulovat osvětlení z více směrů, a tedy i vytvářet tu správnou náladu a atmosféru ve scénách vzdálených až 30 metrů. Současně lze ovládat až 15 blesků Speedlite² a dosáhnout tak dramatického podání snímků – využití osvětlení pomocí více blesků je mocnou zbraní zejména při fotografování interiérů.

Součástí dodávky je i nový adaptér pro odražení záblesku, který ocení zejména portrétní fotografové. Canon SBA-E3 nabízí větší volnost při využívání odrazů od zdí a stropu pro zajištění měkčího a přirozenějšího podání obrazu. Užitečná je i možnost natočení záblesku, čímž mohou fotografové předejít nechtěným stínům ve výsledném obraze. Mocným pomocníkem pro vyvážení záblesku s okolním osvětlením jsou i nové připínací tvrdé barevné filtry.

Směrový stereofonní mikrofon DM-E1 – špičková kvalita zvuku
Canon DM-E1 je kompaktní stereofonní směrový mikrofon, jenž se může pochlubit skvělým výkonem pro všechny situace, kdy je vysoce kvalitní zvuk stejně důležitý jako vizuální stránka záznamu. Tento nový model Canon navrhl jako ideální doplněk filmové kvality produktové řady EOS a představuje univerzální, vysoce kvalitní mikrofon, pomocí něhož mohou autoři snímků zaznamenat širokou škálu zvuků.

Díky klasickému designu typu shotgun se třemi režimy pro výběr směru zvuku umožňuje DM-E1 zachycení zvuku třemi směrovými způsoby. Směrový monofonní režim je ideální pro záznam zvuku od zdroje, který je přímo před kameramanem, jako je například moderátor nebo reportér. Tento režim zajišťuje dostatečnou izolaci primárního zdroje od zvukového šumu okolního prostředí. Režim přepínání mezi 90 a 120 stupni umožňuje zaznamenat zvuk stereofonně a je ideální pro zdroje rozložené v širší oblasti, jako je tomu například v případě orchestru v koncertním sále.

Součástí nového mikrofonu je i vestavěné odpružené uchycení, které efektivně eliminuje nežádoucí zvukové rušení způsobené používáním fotoaparátu a pohonem objektivu. A díky čelnímu sklíčku si mikrofon poradí i s hlukem od okolního větru. Nový mikrofon zvládá frekvenční rozsah 50 Hz až 16 kHz a umožňuje tak zaznamenat širokou škálu tónů. Díky odstupu signálu od šumu 66 dB a citlivosti -42 db mají uživatelé k dispozici citlivý mikrofon s minimálním zkreslením. 

Skvělý kompaktní design ideální pro použití na cestách
Canon DM-E1 je jedním z nejmenších a nejlehčích mikrofonů svého druhu a je tak ideální pro natáčení na cestách. Díky 3,5mm audio konektoru je nový mikrofon použitelný s širokou škálou kompatibilních fotoaparátů systému Canon EOS³.

Klíčové vlastnosti blesku Speedlite 600EX II-RT :

  • Rychlejší záblesky a delší sekvence
  • Spolehlivý výkon při použití mimo fotoaparát
  • Díky rádiovému bezdrátovému ovládání široké tvůrčí možnosti osvětlení při použití mimo fotoaparát
  • Skvělý výkon – směrné číslo 60 (m, hodnota citlivosti ISO 100)
  • Snadné používání díky intuitivnímu ovládání a informačnímu displeji

Klíčové vlastnosti mikrofonu DM-E1 :

  • Kompaktní design typu shotgun
  • Režimy shotgun, 90 stupňů (stereofonní) a 120 stupňů (stereofonní)
  • Frekvenční rozsah 50 Hz až 16 kHz
  • Odstup signálu od šumu 66 dB a citlivost -42 dB
  • Lithiová knoflíková baterie CR2032

¹ Ve srovnání při použití předchozího modelu externího bateriového zdroje CP-E4
² Canon Speedlite 600EX II-RT lze použít ve spojení s dalšími bezdrátovými blesky, jako je Speedlite 430EX-III RT
³ Kompatibilní jsou fotoaparáty systému EOS vybavené 3,5mm stereofonním vstupním konektorem vyjma modelů EOS-1D Mark IV a EOS 550D – využití nového mikrofonu u těchto fotoaparátů Canon nedoporučuje, protože neumožňují ruční ovládání hlasitosti.

2016052402 / 31.05.2016 / Fotoaparáty / CANON /

Canon rozšiřuje svoji produktovou řadu MAXIFY o vysoce výkonná a efektivní zařízení zvyšující produktivitu firem 
Canon rozšiřuje svoji produktovou řadu MAXIFY o vysoce výkonná a efektivní zařízení zvyšující produktivitu firem
Společnost Canon Europe oznámila rozšíření své produktové řady MAXIFY o pět zařízení. Čtyři nové modelové série multifunkčních zařízení – MAXIFY MB2150, MB2750, MB5150 a MB5450 – spolu s jednoúčelovou tiskárnou MAXIFY iB4150 nahradí modely MAXIFY MB2050, MB2350, MB5050, MB5350 a iB4050. Nová zařízení umožňují výrazné zvýšení produktivity a přináší tak do prostředí malých i domácích kanceláří ještě vyšší efektivitu.
.....
Canon inovuje svoji řadu PIXMA a uvádí dvě nové domácí multifunkce typu „vše v jednom“
Společnost Canon dnes uvádí dvě nové inkoustové multifunkce PIXMA typu „vše v jednom“ – modely PIXMA MG3050 a PIXMA MG2550S. Obě novinky jsou navržené pro domácí použití a jsou ideální pro tisk dokumentů i fotografií ve vysoké kvalitě. Mohou se rovněž pochlubit kompaktním a elegantním designem, díky kterému skvěle zapadnou do každé studovny i pracovny.
.....
Canon inovuje svoji řadu PIXMA a uvádí dvě nové domácí multifunkce typu „vše v jednom“ 
Canon ME200S-SH – to nejlepší ze systému Cinema EOS v kombinaci s dostupnou cenou, kompaktním provedením a univerzálností 
Canon ME200S-SH – to nejlepší ze systému Cinema EOS v kombinaci s dostupnou cenou, kompaktním provedením a univerzálností
Společnost Canon uvádí kompaktní profesionální víceúčelovou videokameru ME200S-SH, která se může pochlubit proslulým systémem značky Canon pro automatické zaostřování využívající technologii duálních pixelů CMOS.
.....
Canon uvádí EF-M 28mm f/3,5 Macro IS STM – první AF objektiv s vestavěným světlem na světě¹
Společnost Canon uvádí nový makro objektiv EF M 28mm f/3,5 Macro IS STM určený pro fotoaparáty systému EOS M. Kompaktní a lehký objektiv přináší nebývalé možnosti pro oblast makrofotografie a má jako první na světě vestavěné světlo², díky kterému jsou výsledné snímky bez stínů, souvisle nasvícené.
.....
Canon uvádí EF-M 28mm f/3,5 Macro IS STM – první AF objektiv s vestavěným světlem na světě¹ 
Canon uvádí nové příslušenství systému EOS a rozšiřuje tak možnosti fotografování i natáčení filmů
Canon uvádí nové příslušenství systému EOS a rozšiřuje tak možnosti fotografování i natáčení filmů
Společnost Canon uvádí dvě nová příslušenství pro systém EOS – blesk Speedlite 600EX II-RT a směrový stereofonní mikrofon DM-E1. Tato příslušenství Canon navrhl s cílem umožnit fotografům a kameramanům prozkoumat nové způsoby pořizování snímků.
.....
S novým fotoaparátem PowerShot SX620 HS budete opravdu kreativní a vždy neuvěřitelně blízko centru dění
Společnost Canon uvádí nový kompakt se superzoomem – PowerShot SX620 HS. Svůj nejnovější fotoaparát Canon navrhl tak, aby mohl uživatele přiblížit co nejblíž centru dění. PowerShot SX620 HS proto do vínku dostal nový objektiv s 25násobným optickým zoomem.
.....
S novým fotoaparátem PowerShot SX620 HS budete opravdu kreativní a vždy neuvěřitelně blízko centru dění
Canon EOS 1300D – osobité fotografování a okamžité sdílení
Canon EOS 1300D – osobité fotografování a okamžité sdílení
Společnost Canon uvádí novou digitální zrcadlovku systému EOS pro začátečníky – EOS 1300D. Novinka je ideální pro vstup do fotografického světa digitálních zrcadlovek. Vedle řady vylepšených funkcí pro jednodušší pořizování působivých kreativních fotografií i filmů se EOS 1300D může pochlubit také Wi-Fi konektivitou a podporou NFC.
.....
Odhalte svůj tvůrčí potenciál s novou zrcadlovkou EOS 80D a objektivem EF-S 18-135mm f/3,5-5,6 IS USM
Společnost Canon uvádí svoji novou digitální zrcadlovku – výkonný a plně vybavený fotoaparát EOS 80D, který nabízí vše, co uživatelé potřebují pro zdokonalení svých fotografických a filmových dovedností. Canon EOS 80D je vysoce přizpůsobitelná digitální zrcadlovka, která snímky pořizuje mimořádnou rychlostí a snadno se používá.
.....
Odhalte svůj tvůrčí potenciál s novou zrcadlovkou EOS 80D a objektivem EF-S 18-135mm f/3,5-5,6 IS USM 
Nová mobilní aplikace a firmware pro Canon Connect Station CS100 zajistí větší kontrolu nad fotografiemi i filmy
Nová mobilní aplikace a firmware pro Canon Connect Station CS100 zajistí větší kontrolu nad fotografiemi i filmy
Společnost Canon oznamuje, že koncem letošního března vydá speciální aplikaci pro Connect Station CS100, která bude na chytrých mobilních platformách s operačními systémy iOS a Android skvělým doplňkem tohoto zařízení pro ukládání fotografií. Aplikace Connect Station CS100 Smartphone umožní přímo z chytrého telefonu nebo tabletu nahrávat a stahovat snímky, procházet a vybírat snímky k zobrazení na televizi i přejmenovávat alba a přidávat komentáře¹.
.....
Tiskárna Canon i-SENSYS LBP151dw šetří malým pracovištím prostor i čas
Canon Europe uvádí nejnovější tiskárnu i-SENSYS LBP151dw. Canon novou černobílou laserovou tiskárnu navrhl tak, aby efektivně řešila tiskové potřeby malých pracovních skupin, které se musí vypořádat s nedostatkem volného prostoru. Navíc ve stylovém kompaktním designu nabízí lepší konektivitu i vyšší produktivitu.
.....
Tiskárna Canon i-SENSYS LBP151dw šetří malým pracovištím prostor i čas 
Novinky řady Canon imagePROGRAF PRO zrychlují velkoformátový tisk na dvojnásobek 
Novinky řady Canon imagePROGRAF PRO zrychlují velkoformátový tisk na dvojnásobek
Canon Europe představil novou modelovou sérii produktové řady velkoformátových inkoustových tiskáren imagePROGRAF PRO. Modely imagePROGRAF PRO-2000 a imagePROGRAF PRO-4000 vznikly s cílem nabídnout profesionálním fotografům a výtvarným uměleckým prostředím ohromující kvalitu výstupů.
.....
Canon uvádí dvě nové síťové kamery se špičkovým výkonem za špatných světelných podmínek
Canon Europe oznámil uvedení dvou nových vnitřních síťových bezpečnostních kamer funkčních i při minimálním osvětlení sledovaného prostředí – kameru VB M50B typu PTZ (Pan, Tilt and Zoom – otáčení, naklánění a zoom) a pevnou kopulovou kameru VB-H651V.
.....
Canon uvádí dvě nové síťové kamery se špičkovým výkonem za špatných světelných podmínek
Zajímavé videa


Arduino LED filament clock


How Intel Makes Chips: Concept to Customer


Ghostbuster's Theme on eight floppy drives


Darude - Sandstorm on Eight Floppy Drives


HDD and Floppy Music: Nirvana - Smells Like Teen Spirit
Produktové video
LG HOM-BOT Turbo+ s přední kamerou, robotický vysavač, ...
Firma týdne

INTEL
Adresář


INTEL


PANASONIC


ČEZ a.s.


SECTRON


Willow Technologies


MASTERS Sp. z o.o.


ABB


Visual Communications Company, LLC


Lenovo


Sonderhoff Holding GmbH


Radio Frequency Systems


Siemens


LEM


MENCOM


Analog Devices


HIROSE ELECTRIC CO., LTD


PANDUIT


GaN Systems


AT&S


TT Electronics


AUDIODIGITAL.CZ


MICROS


FUJITSU


LIDL


DATART


TESCO


GLOBUS


EURONICS


ALZA


OBI
Kalendář
Zajímavé videa
Už žádné bariéry s asistenčními roboty Panasonic
Interesting video
The ISS Design Challenge ...
Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara
naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813