Adresář
 

INTEL
 

PANASONIC
 

ČEZ a.s.
 

SECTRON
 

Willow Technologies
 

MASTERS Sp. z o.o.
 

ABB
 

Visual Communications Company, LLC
 

Lenovo
 

Sonderhoff Holding GmbH
 

Radio Frequency Systems
 

Siemens
 

LEM
 

MENCOM
 

Analog Devices
HomePage
Bezpečnost
TV
audio
Mobilní telefony
Stolní počítače
Notebooky
Tablety
Tiskárny
Displaye
Hodinky
Projektory
Chytré brýle
Fotoaparáty
Myčky
Ledničky
Pračky
Vysavače
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Zajímavá videa
Různé
LUMIX S 85mm
 
Panasonic představuje nový Full Frame ob
Sony Alpha 7C
 
Společnost Sony představuje fotoaparát A
SRS-LSR200
 
S novým bezdrátovým příručním televizním
Sony Xperia L4
 
Nová Xperia™ L4 od společnosti Sony rozš
RX0 II
 
Společnost Sony představuje špičkový a m
α6400
 
Sony představuje novou generaci bezzrcad
WIHA-SB24670
 
Vícefunkční LED svítilna značky WIHA
LUP-20-LED
 
Stolní lupa LUP-20-LED-SMD
LUMIX S1R
 
Panasonic chystá své první plnoformátové
WF-SP900
 
Sony brings waterproof and truly wire-fr

Nový blu-ray přehrávač značky Panasonic podporuje rozlišení 4K a nabízí obraz i zvuk v kvalitě, jakou si představují profesionální filmaři

Nový blu-ray přehrávač značky Panasonic podporuje rozlišení 4K a nabízí obraz i zvuk v kvalitě, jakou si představují profesionální filmaři

Společnost Panasonic představila Ultra HD Blu-ray přehrávač DMP-UB900. Nová generace videodisků Ultra HD Blu-ray přináší tolik očekávanou podporu ultravysokého rozlišení 4K, nabízí ale také obraz s posíleným dynamickým rozsahem (HDR) a široké barevné rozpětí (gamut) ve standardu BT.2020.

Přehrávač UB900 je vybaven obrazovým procesorem 4K High-Precision Chroma s vyspělou technologií zpracování obrazu, k níž patří například jedinečné zpracování tonálních přechodů. Tuto technologii firma vyvinula ve výzkumném centru Panasonic Hollywood Laboratory.

Výkonný obrazový procesor dokáže bez problémů zpracovat obří množství dat na Ultra HD blu-ray disku, což i v domácích podmínkách znamená špičkový obraz v podobě, jakou si představovali profesionální filmaři.

Významného vylepšení se dočkala i kvalita zvuku. Přístroj je vybaven optimalizovanou vysokokapacitní zdrojovou jednotkou a také mnoha špičkovými audio komponenty, které zaručují poslech hudby i filmových efektů na nejvyšší úrovni. Kromě toho přehrávač podporuje moderní audioformáty s vysokým rozlišením, například DSD nebo ALAC.

Poptávka po obrazu v ultravysokém rozlišení 4K neustále roste a přehrávač nové generace Panasonic UB900 nabízí dokonalé zážitky všem, kteří touží po maximální kvalitě obrazu i zvuku.

Co je to Ultra HD Blu-ray?
Pojem Ultra HD Blu-ray označuje novou generaci blu-ray disků™ s podporou ultravysokého rozlišení 4K (3840 x 2160 bodů). Tím ovšem přednosti nového standardu nekončí – kromě zmíněného rozlišení podporuje i technologii posíleného dynamického rozsahu (HDR), tedy lepší detailní kresby v jasech i stínech. Záznam s frekvencí až 60p se tak vyznačuje jasovým rozsahem 1000 – 10 000 nit a také rozšířeným barevným rozpětím (gamutem) ve standardu BT.2020.

Díky podpoře 4K produkuje UB900 obraz s výjimečně kvalitní kresbou detailů a nevídanou prostorovou hloubkou. Posílený dynamický rozsah znamená bohatší tonální rozpětí mezi jasy a stíny a ostrost se neztrácí ani při velmi rychlém pohybu.

Obraz jako v dobrém kině díky proprietární technologii zpracování

Obrazový procesor 4K High-Precision Chroma
Přehrávač Panasonic UB900 je vybaven novým obrazovým procesorem s názvem 4K High-Precision Chroma. O špičkový realistický obraz s unikátní prostorovou hloubkou a živými barvami se stará mimo jiné originální systém interpolace dekódovaného signálu 4K (4:2:0) z disku Ultra HD Blu-ray na plnohodnotné rozlišení 4K (4:4:4). Do výbavy patří i interpolační technologie 4K Direct Chroma Up-scaling pro převod běžného obrazu v rozlišení Full-HD do 4K.
* K interpolaci je zapotřebí televizor podporující signál 4K/60p/4:4:4, připojený vysokorychlostním kabelem s datovou propustností 18 Gb/s. Při přehrávání obsahu z disku Ultra HD Blu-ray se data 4:4:4/36-bit převádějí na 4K/24p a data 4:2:2/36-bit na 4K/60p.

Certifikace THX*
Přehrávač Panasonic UB900 získal certifikát THX®, což je zárukou plynulých barevných přechodů a bohaté kresby detailů. Výsledný obraz tak odpovídá představám tvůrců – profesionálních filmařů. Certifikát se vztahuje i na špičkový prostorový zvuk. Uživatelé mohou sledovat filmy v pohodlí domova ve stejné kvalitě, jako by seděli v dobrém kině.

Špičkový audioprocesor je zárukou zvuku ve vysoké kvalitě

Analogový zvukový výstup Audio/Video Isolated Twin HDMI & 7.1-channel
Panasonic UB900 je vybaven celou řadou digitálních i analogových portů a konektorů pro všechny typy domácích systémů. Nový duální HDMI výstup odděluje obrazový a zvukový signál kvůli potlačení nechtěného šumu, což má za následek vyšší kvalitu zvuku. Kromě toho přístroj podporuje analogový prostorový zvuk v uspořádání 7.1 pro přímé připojení k systému domácího kina. Každý port je pozlacený, aby nedocházelo k oxidaci a zhoršování signálu.

Pečlivý výběr vysoce kvalitních audiokomponent
Přehrávač je vybaven spoustou špičkových audiokomponent ve stejné kvalitě, jakou najdeme v hi-fi systémech vyšší třídy. O stabilní napájení a dostatečný výkon se starají vysokokapacitní elektrolytické kondenzátory. Slídový kondenzátor eliminuje digitální šum přívodního kabelu. Součástí digitálních tištěných obvodů je LAN filtr snižující hladinu šumu z externích zařízení během síťového přehrávání, samozřejmostí je podpora standardu 192-kHz/32-bit Audio DAC ve vysokém rozlišení. Každá součástka systému od zpracování vstupního signálu až po audio výstup je navržená a zpracovaná s ohledem na maximální kvalitu zvuku.

Audioformáty ve vysokém rozlišení
Panasonic UB900 je určen pro přehrávání zvuku ve vysokém rozlišení. Kromě tradičních formátů (WAV, FLAC, MP3., AAC nebo WMA) podporuje i moderní DSD (5,6 MHz/8 MHz) či ALAC. Stačí přehrávač připojit k systému domácího kina a můžete si užívat zvuk jako v profesionálním studiu.

Digital Tube Sound aneb nápodoba lampového zvuku
Přehrávač dovede věrně napodobit charakteristický příjemný kulatý zvuk lampových zesilovačů. Můžete volit mezi šesti zvukovými efekty se samplingem 96-kHz/192-kHz v mimořádně vysoké kvalitě.

Inteligentní síťové funkce pro připojení k nejrůznějším systémům a zařízením

Přehrávání domácího videa ve 4K a prohlížení fotografií
Uživatelé si mohou rovněž prohlížet domácí video v rozlišení 4K (ve formátu MP4) nebo fotografie ve formátu JPG, pořízené fotoaparátem či kamerou. Záznamy z prázdnin či jiných událostí si tak můžete vychutnat v maximální kvalitě, ať už zachycují majestátnou krajinu nebo vaše nejbližší.

DLNA
Uživatelé mohou rovněž bez problémů posílat nejrůznější obsah (fotografie, videozáznamy, hudbu apod.) na další zařízení připojená k domácí bezdrátové síti. Každý člen rodiny si tak může užívat obsah podle svého gusta kdykoli a kdekoli.
Design: Luxusní design podtrhuje skvělý dojem

Provedení 3D Glass Cut s bodovým displejem
Díky jednoduchému stylovému designu se přehrávač UB900 hodí v podstatě k jakémukoli plochému televizoru. Zrcadlový přední panel se zkosenou hranou na všech stranách působí nenápadně a přitom elegantně, dobrý dojem doplňuje kvalitní bodový displej.

Dálkové ovládání s podsvícenými tlačítky
Dálkový ovladač je vybaven podsvícenými tlačítky, aby s ním šlo snadno manipulovat i v potemnělé místnosti při sledování domácího kina. Další předností je tlačítko Dimmer, po jehož stisku se jas displeje na přehrávači automaticky přizpůsobí intenzitě okolního světla.

DMP-UB900 – Hlavní funkce a parametry

Vysoce kvalitní obraz
●    Přehrávání HD Blu-ray (4K/HDR)
●    Obrazový procesor 4K High-Precision Chroma
●    Interpolace 4K Direct Chroma
●    Výstup 4K 60p/50p (HDMI 2.0a)
●    Síťové funkce 4K
●    Certifikace THX
●    Interpolace Multi Contents 4K
●    Přehrávání FULL HD 3D Blu-ray DiscTM
●    Přednastavené typy obrazu

Vysoce kvalitní zvuk
●    TWIN HDMI PURE AV (Duální izolovaný výstup)
●    Analogový audiovýstup 7.1
●    Vysoce kvalitní audio komponenty (zdroj, audio obvod, digitální obvod)
●    High Clarity Sound Premium
●    HDMI Low Clock Jitter Process
●    Digital Tube Sound with Up-sampling (nápodoba lampového zesilovače)
●    Přehrávání zvuku ve vysokém rozlišení (DSD (2.8MHz/5.6MHz), ALAC, FLAC, WAV)
●    192kHz/32bit DAC x 5
●    192kHz/96kHz Surround Re-master

Inteligentní síťové funkce
●    Internetové aplikace *1
●    DLNA (Client/Renderer)
●    Network Drive Access
●    Přehrávání z externího disku
●    MiracastTM
●    Webový prohlížeč*1

Snadné ovládání
●    Vestavěné Wi-Fi (802.11n(11ac))
●    Stylové uživatelské rozhraní
●    Rychlý náběh
●    Tapeta na pozadí
●    VIERA Link

Design
●    3D Cut Design
●    Izolátor

*¹ Vyžaduje širokopásmové internetové připojení.

2016020803 / 08.02.2016 / TV / PANASONIC /

Panasonic představuje nový Full Frame objektiv
Panasonic představuje nový Full Frame objektiv LUMIX S 85mm F1.8 (S-S85)
Objektiv s vysokou světelností F1.8 a pevnou ohniskovou vzdáleností bajonetu L-Mount pro Full Frame LUMIX S
.....
Panasonic zveřejňuje významnou aktualizaci firmware pro videocentrický LUMIX S1H - Výstup RAW video přes HDMI
Společnost Panasonic oznámila, že vydává aktualizace firmwaru pro videocentrický full frame LUMIX S1H. Aktualizace, které byly oznámeny již v září, rozšiřují a vylepšují funkce tohoto fotoaparátu.
.....
Panasonic zveřejňuje významnou aktualizaci firmware pro videocentrický LUMIX S1H  - Výstup RAW video přes HDMI 
Panasonic vyvinul první UHD VR brýle s technologií HDR
Panasonic vyvinul první UHD VR brýle s technologií HDR
Společnost Panasonic Corporation oznámila, že vyvinula první UHD brýle pro virtuální realitu (VR) s technologií High Dynamic Range (HDR) na světě. Tvar brýlí je velmi komfortní – uživatel má pocit, že má na nose klasické optické obroučky.
.....
Panasonic představuje první domácí pekárnu na chléb s křupavou kůrkou, model Croustina (SD-ZP2000)
Ve světě, ve kterém je čas drahý a zážitky jsou čím dál cennější, ocení uživatelé domácí pekárnu, která snadno připraví skvělý chléb a dalšího pečivo pro rodinu a přátele. Tuto práci zvládá nový model Panasonic ZP2000 s názvem Croustina, jehož specialitou je chléb s křupavou kůrkou.
.....
Panasonic představuje první domácí pekárnu na chléb s křupavou kůrkou, model Croustina (SD-ZP2000) 
Panasonic chystá své první plnoformátové bezzrcadlovky 
Panasonic chystá své první plnoformátové bezzrcadlovky
Poprvé v historii představuje společnost Panasonic Corporation dvojici systémových kompaktů neboli bezzrcadlovek v plnoformátovém (tzv. fullframe) provedení, tedy se snímačem velikosti 35 mm filmového políčka. Jde o modely LUMIX S1R a S1. Jako první na světě *1 dovedou nahrávat videozáznamy v rozlišení 4K frekvencí 60p/50p. Do jejich výbavy patří též systém obrazové stabilizace Dual I.S. Modely řady LUMIX S se dostanou na trh počátkem roku 2019.
.....
Nová sluchátka Panasonic HD605N s potlačením okolního hluku: Ponořte se do hudby
Společnost Panasonic představila novinku v řadě bezdrátových sluchátek. Model HD605N je vybaven adaptivním systémem tlumení okolního hluku a má mimořádně čistý a kvalitní zvuk s vysokým rozlišením při připojení přes Bluetooth i běžný kabel.
.....
Nová sluchátka Panasonic HD605N s potlačením okolního hluku: Ponořte se do hudby
Špičkový bezdrátový audiosystém OTTAVA S SC-C50: kompaktní provedení, stylový design a skvělý zvuk do každé místnosti
Špičkový bezdrátový audiosystém OTTAVA S SC-C50: kompaktní provedení, stylový design a skvělý zvuk do každé místnosti
Společnost Technics představuje nový špičkový bezdrátový audiosystém OTTAVA™ S SC-C50. Ten je vybaven nejmodernějšími akustickými technologiemi, což přináší kompaktní provedení a přitom vynikající zvuk vhodný i pro větší prostor. Díky speciálnímu kalibračnímu systému si majitelé mohou tento skvělý zvuk vychutnat na libovolném místě v domácnosti, aniž by k tomu potřebovali jakékoli kabely.
.....
Panasonic LUMIX FT7 - odolný pracant do drsných pracovních podmínek i extrémních zážitků
Přístroj s natáčením v rozlišení 4K a funkcí 4K photo spolehlivě poslouží i v náročných podmínkách v divočině či při drsné práci.
.....
Panasonic LUMIX FT7 - odolný pracant do drsných pracovních podmínek i extrémních zážitků
Nový kompaktní stereo systém Technics SC-C70 
Nový kompaktní stereo systém Technics SC-C70
Technics představuje nový stereosystém s vynikajícím zvukem a jedinečným designem
.....
Panasonic představuje špičkové televizory s LED podsvícením a ultravysokým rozlišením 4K pro rok 2017, nejdůležitější funkcí je HDR
Panasonic plní slib a umožňuje proměnit běžnou domácnost v opravdové kino. Postarají se o to nové 4K LED televizory s větší úhlopříčkou a výkonnějšími obrazovými procesory. Můžete se těšit mimo jiné na jedinečné barevné podání, nevídané zobrazení černé a vynikající překreslení rychlého pohybu.
.....
Panasonic představuje špičkové televizory s LED podsvícením a ultravysokým rozlišením 4K pro rok 2017, nejdůležitější funkcí je HDR
Impozantní OLED televize Panasonic EZ1000 a EZ950 s technologií 4K Pro HDR představují etalon kvality pro rok 2017
Impozantní OLED televize Panasonic EZ1000 a EZ950 s technologií 4K Pro HDR představují etalon kvality pro rok 2017
Společnost Panasonic představuje nové přírůstky do řady televizí s OLED displeji, ultravysokým rozlišením a technologií 4K Pro HDR. Po modelu EZ1000 s úhlopříčkou 65 palců, který v lednu přitahoval pozornost tisíců návštěvníků na veletrhu CES v Las Vegas, se nyní představuje nová verze téhož modelu s úhlopříčkou 77 palců a k tomu druhý typ pro letošní sezónu EZ950, ve velikostech 65 a 55 palců.
.....
Skvělý kontrast, živé barvy a plynulé překreslení pohybu, to jsou nové Ultra HD blu-ray přehrávače Panasonic
Společnost Panasonic představila tři nové Ultra HD blu-ray přehrávače DMP-UB400, UB310 a UB300. Označení Ultra HD znamená nejen podporu ultravysokého rozlišení 4K, ale také kompatibilitu se standardy BT.2020. Výsledkem je výrazně širší paleta barev, jasnější obraz a také zaručená budoucí podpora nových formátů, třeba rozlišení 8K.
.....
Skvělý kontrast, živé barvy a plynulé překreslení pohybu, to jsou nové Ultra HD blu-ray přehrávače Panasonic
Technics představuje nový gramofon s přímým náhonem Grand Class SL-1200GR: špičková technologie a skvělý analogový zvuk
Technics představuje nový gramofon s přímým náhonem Grand Class SL-1200GR: špičková technologie a skvělý analogový zvuk
Společnost Technics představila nový gramofon s přímým náhonem Grand Class SL-1200GR pro náročné audiofily. Jedná se o standardní model s technikou převzatou z typu SL-1200G, který byl koncipovaný jako etalon kvality mezi nastupující generací gramofonů.
.....
LUMIX GH5 – první systémový kompakt na světě s nahráváním videozáznamů v rozlišení 4K frekvencí 60p/50p¹ a 4K/30p ve standardu 4:2:2 10-bit²
Nový fotoaparát nabízí špičkové funkce a vynikající výkon jak pokročilým fotografům, tak i profesionálním autorům videozáznamů. K jeho největším přednostem patří možnost natáčení v rozlišení 4K frekvencí 60p/50p a focení s funkcí 6K PHOTO.
.....
LUMIX GH5 – první systémový kompakt na světě s nahráváním videozáznamů v rozlišení 4K frekvencí 60p/50p¹ a 4K/30p ve standardu 4:2:2 10-bit²
Panasonic představuje LUMIX GX800 - ulrakompaktní systémový 4K fotoaparát pro náročné i domácí použití
Panasonic představuje LUMIX GX800 - ulrakompaktní systémový 4K fotoaparát pro náročné i domácí použití
Společnost Panasonic představila ultrakompaktní nový systémový kompakt LUMIX GX800, který ocení především milovníci vysoké kvality v kapesním balení pro street, outdoor a hobby fotografii. Kromě toho se ovšem velmi osvědčí při fotografování tolik populárních autoportrétních momentek neboli selfies.
.....
Panasonic představuje LUMIX FZ82 - skvělý univerzální superzoom fotoaparát pro milovníky exteriérů
Společnost Panasonic představila model LUMIX FZ82. Nový přírůstek do oblíbené řady FZ s ultrazoomovým objektivem a propracovaným ovládáním, díky němuž lze při fotografování i natáčení videozáznamů nastavovat většinu parametrů ručně. Základem výbavy nového fotoaparátu je dokonale univerzální objektiv LUMIX DC VARIO s 60x optickým zoomem
.....
Panasonic představuje LUMIX FZ82 - skvělý univerzální superzoom fotoaparát pro milovníky exteriérů
Technics představuje Grand Class SB-G90 – podlahový reprosystém s výtečným zvukem, který vyplní i velký prostor 
Technics představuje Grand Class SB-G90 – podlahový reprosystém s výtečným zvukem, který vyplní i velký prostor
Společnost Technics představila nový reprosystém Grand Class SB-G90. Vznikl na konceptu, kterému se ve firemní terminologii říká „bod-zvuk-zdroj“, a jeho hlavní předností je vynikající reprodukce hutného a plného zvuku s dokonalou čistotou a přesností od hlubokých basů až po prakticky neslyšitelné výšky.
.....
Grand Class SU-G700: špičkový integrovaný zesilovač pro jedinečný zážitek z poslechu hudby
Společnost Technics představila nový integrovaný stereo zesilovač Grand Class SU-G700 nabitý moderními technologiemi, referenční etalon kvality pro mimořádně kvalitní audiofilský zvuk. Do pokročilé výbavy patří např. systémy JENO (Jitter Elimination and Noise-shaping Optimisation, technologie pro eliminaci jitteru neboli drobných časových nepřesností při digitálním převodu hudby, které se projevují šumem a zhoršenou kvalitou) nebo LAPC (Load Adaptive Phase Calibration, adaptivní fázová kalibrace).
.....
Grand Class SU-G700: špičkový integrovaný zesilovač pro jedinečný zážitek z poslechu hudby
Zajímavé videa


Arduino LED filament clock


How Intel Makes Chips: Concept to Customer


Ghostbuster's Theme on eight floppy drives


Darude - Sandstorm on Eight Floppy Drives


HDD and Floppy Music: Nirvana - Smells Like Teen Spirit
Produktové video
LG HOM-BOT Turbo+ s přední kamerou, robotický vysavač, ...
Firma týdne

INTEL
Adresář


INTEL


PANASONIC


ČEZ a.s.


SECTRON


Willow Technologies


MASTERS Sp. z o.o.


ABB


Visual Communications Company, LLC


Lenovo


Sonderhoff Holding GmbH


Radio Frequency Systems


Siemens


LEM


MENCOM


Analog Devices


HIROSE ELECTRIC CO., LTD


PANDUIT


GaN Systems


AT&S


TT Electronics


AUDIODIGITAL.CZ


MICROS


FUJITSU


LIDL


DATART


TESCO


GLOBUS


EURONICS


ALZA


OBI
Kalendář
Zajímavé videa
Už žádné bariéry s asistenčními roboty Panasonic
Interesting video
The ISS Design Challenge ...
Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara
naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813