Adresář
 

INTEL
 

PANASONIC
 

ČEZ a.s.
 

SECTRON
 

Willow Technologies
 

MASTERS Sp. z o.o.
 

ABB
 

Visual Communications Company, LLC
 

Lenovo
 

Sonderhoff Holding GmbH
 

Radio Frequency Systems
 

Siemens
 

LEM
 

Tektronix
 

MENCOM
HomePage
Bezpečnost
TV
audio
Mobilní telefony
Stolní počítače
Notebooky
Tablety
Tiskárny
Displaye
Hodinky
Projektory
Chytré brýle
Fotoaparáty
Myčky
Ledničky
Pračky
Vysavače
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Zajímavá videa
Různé
Sony Xperia L4
 
Nová Xperia™ L4 od společnosti Sony rozš
RX0 II
 
Společnost Sony představuje špičkový a m
α6400
 
Sony představuje novou generaci bezzrcad
WIHA-SB24670
 
Vícefunkční LED svítilna značky WIHA
LUP-20-LED
 
Stolní lupa LUP-20-LED-SMD
LUMIX S1R
 
Panasonic chystá své první plnoformátové
WF-SP900
 
Sony brings waterproof and truly wire-fr
HD605N
 
Nová sluchátka Panasonic HD605N s potlač
OTTAVA S SC-C50
 
Špičkový bezdrátový audiosystém OTTAVA S
LUMIX FT7
 
Panasonic LUMIX FT7 - odolný pracant do

Nová baterie Bosch pro hybridy – Recept na úspěch se 48 volty

Nová baterie Bosch pro hybridy – Recept na úspěch se 48 volty

Bosch vyvinul novou 48 voltovou baterii pro hybridy žádanou po celém světě. Podobně jako elektrická hnací náprava Bosch, je také nová 48 voltová baterie standardizovaná pro jednoduchou integraci do nových modelů vozů. Etablovaní výrobci i startupy tak mohou upustit od dlouhého a drahého vývoje. „Bosch je inkubátorem pro elektromobilitu. Pomáháme výrobcům snižovat doby vývoje a dostat se rychle na trh,“ uvádí Dr. Rolf Bulander, člen představenstva společnosti Robert Bosch GmbH a vedoucí obchodní oblasti Mobility Solutions.

 • Krátká doba vývoje: Bosch je inkubátorem pro elektromobilitu
 • Nová 48 voltová baterie je důsledně dimenzovaná pro úspory pohonných hmot
 • „Jsme přesvědčeni o tom, že dosáhneme vedoucího postavení na trhu se 48 voltovými bateriemi,“ říká Michael Budde

  Zavedení lithium-iontové baterie se tak vyplatí nejen v případě kompaktní třídy, ale i u miniaut a mikroaut. Výroba může být zahájena ke konci roku 2018. S nástupem hybridizace očekává Bosch veliký trh a nabízí tak kromě 48 voltové baterie i další komponenty pohonných jednotek pro tyto modely. Podle odhadů společnosti bude v roce 2025 na silnicích jezdit 15 milionů 48 voltových hybridních vozů.

  Baterie jako umělecké dílo: standardizovaná a s jednoduchým použitím
  Nezáleží na tom, jestli se jedná o Čínu, Evropu nebo Severní Ameriku: výrobci automobilů usilují o snižování emisí CO2 a tedy i spotřeby paliv u automobilů. Bosch tak svou novou 48 voltovou baterii systematicky designoval přesně k tomuto účelu. Lithium-iontové články, které Bosch používá, jsou tak co nejkompaktnější, ale stále dosahující snížení emisí CO2. Tato 48 voltová baterie je velmi žádaná, zejména u čínských výrobců automobilů a lithium-iontový zásobník je navíc připraven na to, stát se globálním úspěchem. Bosch již vede jednání s více než tuctem zákazníků a získal značný počet sériových projektů.

  Tajemstvím úspěchu této baterie je promyšlený koncept, který může ve srovnání s jinými výhodně napomáhat při snižování emisí CO2. Toho je dosaženo také díky designu výrobku, jelikož si baterie vystačí bez aktivního chlazení a je usazená v plastovém krytu namísto kovového. Oba tyto faktory tak šetří náklady. Zabudování do plastového pouzdra představuje skutečnou výzvu, protože při nabíjení baterie a v průběhu životnosti nabývají lithiové články na objemu. Obal tedy musí vykazovat značnou odolnost vůči tlaku. Inženýři Bosch články 48 voltové baterie nově uspořádali tak, aby plastový kryt tento tlak vydržel.

  „My u společnosti Bosch již dlouho investujeme do elektromobility. Teď můžeme pomalu začít sklízet plody naší práce,“ uvádí Dr. Mathias Pillin, odpovědný za elektromobilitu u společnosti Bosch. V současné době jezdí na silnicích po celém světě již více než 500 000 elektromobilů a hybridních vozidel s komponenty Bosch. Společnost ročně investuje 400 milionů eur do elektromobility. Bosch již roky sbírá zkušenosti z více než 30 sériových projektů, mimo jiné ve výrobě baterií, a toto know-how nyní přináší své ovoce. Michael Budde, vedoucí oddělení Bosch Battery Systems, to popisuje takto: „Ukazujeme, že u baterie nejde jen o to být silnější, rychlejší nebo dostat se dál – ale že umění spočívá ve vytvoření vhodného a snadno využitelného řešení.“

  Nová baterie od firmy Bosch významně přispívá k tomu, aby se 48 voltový hybrid stal cenově dostupným pro hromadný trh. Takto se hybrid může rychle stát pohonem pro všechny – a nejen v Číně. S rostoucím trhem hybridů společnost Bosch očekává, že tyto baterie budou mít úspěch i v Japonsku a Evropě. „Jsme přesvědčení o tom, že dosáhneme vedoucího postavení na trhu se 48 voltovými bateriemi,“ uvádí Michael Budde.

  Q&A – Další informace k 48 voltové baterii

  Jak šetří palivo 48 voltový hybrid?
  48 voltový hybrid značně šetří palivo pomocí takzvaného systému Boost Recuperation System (BRS). Funguje to takto: automobil obvykle ztrácí energii, když řidič brzdí. BRS ukládá tuto energii do 48 voltové baterie a později ji využije ke zrychlení (elektrický boost). Spotřebuje se tak méně paliva – a z výfuku vychází méně CO2.

  Jak to, že je Čína viděna jako průkopník v oblasti elektromobility?
  Čína je s více než půl milionem prodaných modelů s velkým náskokem celosvětově největším trhem s elektromobilitou. Vedoucí zemí je i v samotné výrobě elektrických vozů, které společně s hybridy získávají v Číně stále silnější zastoupení na trhu a to především díky podpoře od státu.

  Jak to, že nová baterie pomáhá snižovat emise CO2?
  Nikde na světě se do ovzduší nedostává takové množství CO2 jako v Číně. Země si tak sama stanovila limit pro emise vozového parku na 117 g/km, kterého by měla dosáhnout do roku 2021. Aby čínští konstruktéři automobilů dosáhli tohoto cíle, obrací se na 48 voltový hybridní systém. S novou a levnější 48 voltovou baterií společnosti Bosch se systém stane cenově dostupnějším širšímu trhu a čínští konstruktéři automobilů tak mohou výrazně snížit emise CO2 svého vozového parku.

  Doplňující informace:
  Technické informace k 48 voltové baterii naleznete ve webovém speciálu:
  48V battery
 • 2017101001 / 10.10.2017 / Elektromobilita / BOSCH /

  Více než jen oko: Nová generace chytrých brýlí s technologiemi Bosch 
  Více než jen oko: Nová generace chytrých brýlí s technologiemi Bosch
  Na CES® v Las Vegas, v Nevadě, Bosch Sensortec uvádí na trh jedinečný inovativní optický systém Smartglasses Light Drive pro chytré brýle. Modul Smartglasses Light Drive od společnosti Bosch v sobě ukrývá kompletní řešení s jediným zdrojem, který je tvořen zrcadly MEMS, optickými prvky, senzory a inteligentním softwarovým připojením. Toto integrované řešení poskytuje čistý vizuální zážitek s nezkresleným a vždy ostrým obrazem - dokonce i na přímém slunečním světle.
  .....
  Lepší než pár očí: Bosch kamera s umělou inteligencí pro asistenční systémy pro řidiče a automatizované řízení
  Bosch usiluje o vedoucí postavení na trhu kamerové techniky
  .....
  Lepší než pár očí: Bosch kamera s umělou inteligencí pro asistenční systémy pro řidiče a automatizované řízení 
  Z aerodynamického tunelu na chodník: Bosch přináší inteligentní elektropohon do dětského kočárku 
  Z aerodynamického tunelu na chodník: Bosch přináší inteligentní elektropohon do dětského kočárku
  Systém eStroller představuje revoluci v komfortu a bezpečnosti
  .....
  Bosch představuje už dnes mobilitu zítřka
  Lehký, vzdušný, minimalistický design, futuristický vnější plášť tvořený obrazovkou a sklem a prostorný interiér – takhle nějak by mohli architekti popsat novou strukturu, ale ve skutečnosti se tento popis hodí i na zcela novou třídu vozidla a nový typ mobility: elektřinou poháněná vozidla kyvadlové dopravy bez řidiče, která se téměř nehlučně proplétá městskými centry a je propojená s jejich prostředím.
  .....
  Bosch představuje už dnes mobilitu zítřka 
  Bosch a Daimler: San José se má stát pilotním městem pro automatizovanou službu spolujízdy 
  Bosch a Daimler: San José se má stát pilotním městem pro automatizovanou službu spolujízdy
  .....
  Bosch přináší na silnice celosvětově první zahnutý přístrojový panel
  Světová premiéra pro „Innovision Cockpit“ nového Volkswagen Touareg
  .....
  Bosch přináší na silnice celosvětově první zahnutý přístrojový panel 
  Automatizované řízení ve městě: Bosch a Daimler sází na AI platformu od Nvidia 
  Automatizované řízení ve městě: Bosch a Daimler sází na AI platformu od Nvidia
  Automatizovaná vozidla jsou komplexní jezdící počítače. Tento výrok platí zejména tehdy, když se mají samostatně pohybovat také v městském provozu a s využitím velkého množství růžných senzorů prostředí. Při své spolupráci zaměřené na vysoce automatizované řízení bez řidiče nyní společnosti Bosch a Daimler definovaly nezbytnou výpočetní sílu pro svůj řídicí systém.
  .....
  Nový automatický kotel Dakon na hnědé uhlí či pelety
  Blížící se podzim avizuje nastávající topnou sezónu a je tedy nejvyšší čas přemýšlet o tom, zda si nepořídit nový a hlavně úsporný kotel. Koncem léta přišla značka Dakon s novinkou kotle na spalování hnědého uhlí či pelet. Kotel s označením Dakon DOR 5N Automat má nejen vynikající užitné vlastnosti, ale hlavně je možné na jeho pořízení využít tzv. kotlíkovou dotaci.
  .....
  Nový automatický kotel Dakon na hnědé uhlí či pelety
  Nová baterie Bosch pro hybridy – Recept na úspěch se 48 volty
  Nová baterie Bosch pro hybridy – Recept na úspěch se 48 volty
  Bosch vyvinul novou 48 voltovou baterii pro hybridy žádanou po celém světě. Podobně jako elektrická hnací náprava Bosch, je také nová 48 voltová baterie standardizovaná pro jednoduchou integraci do nových modelů vozů. Etablovaní výrobci i startupy tak mohou upustit od dlouhého a drahého vývoje. „Bosch je inkubátorem pro elektromobilitu. Pomáháme výrobcům snižovat doby vývoje a dostat se rychle na trh,“ uvádí Dr. Rolf Bulander, člen představenstva společnosti Robert Bosch GmbH a vedoucí obchodní oblasti Mobility Solutions.
  .....
  Bosch a Daimler předvádějí parkování bez řidiče v reálných podmínkách
  Světová premiéra v parkovací garáži muzea Mercedes-Benz
  .....
  Bosch a Daimler předvádějí parkování bez řidiče v reálných podmínkách
  První na světě: Bosch vytváří mapu, která využívá radarové signály pro automatizované řízení
  První na světě: Bosch vytváří mapu, která využívá radarové signály pro automatizované řízení
  Bosch a holandský poskytovatel map a dopravních informací TomTom dosáhli průlomu při vývoji map s vysokým rozlišením pro automatizované řízení. Dodavatel technologie a služeb se stal prvním na světě, který vytvořil lokalizační vrstvu s využitím radarových signálů – což bude pro mapy tohoto typu nezbytné.
  .....
  Vstřikování vody. Voda namísto benzínu: Inovace od firmy Bosch snižuje spotřebu paliva až o 13 procent
  Věděli jste, že i vyspělé benzínové motory vyplýtvají zhruba pětinu svého paliva? Zejména při vysokých otáčkách motoru se část benzínu namísto pohonu využije na chlazení.
  .....
  Vstřikování vody. Voda namísto benzínu: Inovace od firmy Bosch snižuje spotřebu paliva až o 13 procent 
  Jednoduše perfektní výsledky vaření  - Intuitivní TFT dotykový displej varných desek Serie 8 
  Jednoduše perfektní výsledky vaření - Intuitivní TFT dotykový displej varných desek Serie 8
  Moderní technologie u domácích spotřebičů nejsou v dnešní době nic neobvyklého. Technologie, které rychle rozumí a které není složité využívat. Bosch přináší inovaci, která nabízí jednoduché a bezproblémové ovládání pro chutnější a spolehlivější zážitek z vaření – varnou desku FlexIndukce Bosch Serie 8 s intuitivním TFT displejem. Velký dotykový displej je klíčem ke všem funkcím, které spotřebič nabízí. Kromě možnosti flexibilního používání varné desky je to především integrovaná Bosch senzorika vaření a smažení s precizní kontrolou teploty v hrnci nebo pánvi a funkce Bosch Assist.
  .....
  Nová kapitola v perfektním sušení nádobí - Bosch prezentuje třetí generaci sušení Zeolith© - poprvé tuto technologii nabízí v kategorii myček 45 centimetrů
  S minerálem zeolit udělal Bosch před lety revoluci v sušení nádobí, snížil spotřebu energie a dosáhl prokazatelně perfektních výsledků. Nyní Bosch představuje třetí generaci této technologie – s chytrými inovacemi a ještě lepšími výsledky.
  .....
  Nová kapitola v perfektním sušení nádobí - Bosch prezentuje třetí generaci sušení Zeolith© - poprvé tuto technologii nabízí v kategorii myček 45 centimetrů
  Bosch má v plánu zaměstnat 14 000 absolventů vysokých škol 
  Bosch má v plánu zaměstnat 14 000 absolventů vysokých škol
  Bosch nepolevuje na své cestě k růstu a má v plánu letos zaměstnat po celém světě asi 14 000 absolventů vysokých škol. V budoucnu najde uplatnění u tohoto globálního dodavatele technologií a služeb stále větší počet softwarových specialistů.
  .....
  PRA MultiPower: tak trochu jiné rádio
  Rádio PRA MultiPower se vyznačuje velmi kvalitním zvukem a má několik možností pro připojení mobilních koncových zařízení. Kromě rozhraní Bluetooth má mobilní reproduktor dva vstupy AUX pro bezprostřední přístup k hudbě
  .....
  PRA MultiPower: tak trochu jiné rádio
  Bosch PSR & PSB Ergonomic: pohodová práce
  Bosch PSR & PSB Ergonomic: pohodová práce
  Jedinečná konstrukce nové série Ergonomic zabezpečuje pohodlné a šetrné držení rukou. Díky perfektní manipulaci se síla přenáší přesněji a s lepší kontrolou. Tato nová koncepce byla vyznamenána značkou kvality AGR „Zdravá záda“. Zkrátka práce bez námahy v každé poloze.
  .....
  Novinky ve vysokotlakých čističích: Maximální spokojenost, minimální námaha!
  Vysokotlaké čističe Bosch jsou koncipované tak, aby bez námahy zvládly čištění všeho druhu ve venkovním prostředí. Kompaktní, jednoduše uložitelné a ovladatelné, pro bezproblémové čištění a obdivuhodné výsledky.
  .....
  Novinky ve vysokotlakých čističích: Maximální spokojenost, minimální námaha! 
  Zajímavé videa


  Arduino LED filament clock


  How Intel Makes Chips: Concept to Customer


  Ghostbuster's Theme on eight floppy drives


  Darude - Sandstorm on Eight Floppy Drives


  HDD and Floppy Music: Nirvana - Smells Like Teen Spirit
  Produktové video
  LG HOM-BOT Turbo+ s přední kamerou, robotický vysavač, ...
  Firma týdne

  INTEL
  Adresář


  INTEL


  PANASONIC


  ČEZ a.s.


  SECTRON


  Willow Technologies


  MASTERS Sp. z o.o.


  ABB


  Visual Communications Company, LLC


  Lenovo


  Sonderhoff Holding GmbH


  Radio Frequency Systems


  Siemens


  LEM


  Tektronix


  MENCOM


  Analog Devices


  HIROSE ELECTRIC CO., LTD


  PANDUIT


  GaN Systems


  AT&S


  TT Electronics


  AUDIODIGITAL.CZ


  MICROS


  FUJITSU


  LIDL


  DATART


  TESCO


  GLOBUS


  EURONICS


  ALZA
  Kalendář
  ELEKTRO 2020, MOSKVA, Rusko, 8.6.-11.6.2020
  Zajímavé videa
  Už žádné bariéry s asistenčními roboty Panasonic
  Interesting video
  The ISS Design Challenge ...
  Interesting video
  Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara
  naše portály dle jazyka:

  česko/slovenská jazyková verze:
  WWW.ELEKTRONIKA.CZ
  WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

  anglická jazyková verze:
  WWW.ELECTRONICA.ONLINE
  WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
  WWW.COMPONENTS.ONLINE

  polská jazyková verze:
  WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
  WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

  ruská jazyková verze:
  WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
  WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
  naše portály dle zaměření:

  ELEKTRONIKA.ONLINE :
  WWW.ELECTRONICA.ONLINE
  WWW.ELEKTRONIKA.CZ
  WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
  WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

  ELEKTRONIK-INFO:
  WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
  WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
  WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
  WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

  COMPONENTS:
  WWW.COMPONENTS.ONLINE
    kontakt:

  MALUTKI media s.r.o.
  Těrlická 475/22
  735 35 Horní Suchá
  tel. 00420-603531605
  e-mail: info@malutki-media.com  All trademarks are the property of their respective owners.
  ISSN 1801-3813