HomePage
Bezpečnost
TV
audio
Mobilní telefony
Stolní počítače
Notebooky
Tablety
Tiskárny
Displaye
Hodinky
Projektory
Chytré brýle
Fotoaparáty
Myčky
Ledničky
Pračky
Vysavače
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Zajímavá videa
Různé
EX750
 
Panasonic představuje špičkové televizor
SL-1200GR
 
Technics představuje nový gramofon s pří
LUMIX GH5 CSC
 
LUMIX GH5 – první systémový kompakt na s
LUMIX GX800
 
Panasonic představuje LUMIX GX800 - ulra
LUMIX FZ82
 
Panasonic představuje LUMIX FZ82 - skvěl
SU-G700
 
Grand Class SU-G700: špičkový integrovan
HOM-BOT
 
Nový robotický vysavač LG uklidí a pohlí
Moto G4
 
Moto G4 a G4 Plus: Výkon, který vydrží
Lenovo TAB3 7
 
Lenovo ve spolupráci s O2 přináší všestr
SC-UX100/102
 
Panasonic představuje výkonný audiosysté

Panasonic představuje LUMIX GX800 - ulrakompaktní systémový 4K fotoaparát pro náročné i domácí použití

Panasonic představuje LUMIX GX800 - ulrakompaktní systémový 4K fotoaparát pro náročné i domácí použití

Společnost Panasonic představila ultrakompaktní nový systémový kompakt LUMIX GX800, který ocení především milovníci vysoké kvality v kapesním balení pro street, outdoor a hobby fotografii. Kromě toho se ovšem velmi osvědčí při fotografování tolik populárních autoportrétních momentek neboli selfies.

Mezi podstatná vylepšení patří mimo jiné vyklápěcí displej a spousta zajímavých funkcí jako je například možnost natáčení videozáznamů v rozlišení 4K a focení s funkcí 4K PHOTO. To vše zabaleno v elegantním těle ultrakompaktních rozměrů včetně tenkého kitového zoom objektivu.

Displej na zadní straně má úhlopříčku 7,6 cm, rozlišení 1 040 000 bodů, je dotykový a vyklápí se směrem vzhůru o cca 180 stupňů. Při úplném vyklopení se fotoaparát automaticky přepne do režimu Self Shot, v němž je k dispozici celá řada nejrůznějších funkcí pro fotografování populárních selfies. Mezi ně patří například nový režim 4K Selfie. Zejména dámy ocení nejrůznější možnosti úpravy portrétů – zjemnění pleti, rozostření určitých partií snímku nebo zeštíhlení. Hotové snímky lze přímo ve fotoaparátu upravovat a různě retušovat, slouží k tomu funkce Beauty Retouch¹. V režimu Background Control si zase uživatelé mohou zvolit, zda má být pozadí normální nebo rozostřené. V režimu Self Shot lze vytvářet i panoramatické záběry.

Snímač Digital Live MOS s rozlišením 16 megapixelů nemá antialiasingový filtr (Low Pass), což v kombinaci s novým obrazovým procesorem Venus Engine znamená ostrý obraz, mimořádně kvalitní kresbu detailů, výrazný kontrast i živé a syté barvy, to vše při citlivosti až ISO 25 600.

S fotoaparátem LUMIX GX800 lze též natáčet obrazově čisté a kvalitní videozáznamy s rozlišením 4K / QFHD (3840 x 2160 bodů) při frekvenci 30p nebo 24p ve formátu MP4². S rozlišením 4K je spojený i oblíbený systém 4K PHOTO a celá řada dalších funkcí, např. Focus Stacking (automatické skládání různě zaostřených fotografií do jedné), Post Focus (ostření až u hotových snímků) nebo Light Composition (speciální úprava nočních snímků).

Kreativní jedince potěší celá řada obrazových stylů včetně panoramatického režimu a speciálního černobílého módu L.Monochrome. Režim inteligentní automatiky (iA) a speciální asistenční režim Scene Guide přijde vhod hlavně lidem, kteří s digitálními systémovými kompakty nemají dosud žádné zkušenosti. Kromě toho je fotoaparát vybaven Wi-Fi®, díky kterému jej lze skrze mobilní telefon snadno ovládat a velmi jednoduše sdílet fotografie na internetu.

Panasonic LUMIX GX800 je k dispozici ve stříbrné, černé, a světle hnědé barvě, na první pohled zaujme tradičním designem i štíhlým a stylovým provedením.

Selfies stokrát jinak – nové možnosti, např. 4K a panorama

Jak už bylo řečeno, nový LUMIX GX800 potěší mimo jiné milovníky selfies. Nově lze i při jejich fotografování využít funkcí spojených s rozlišením 4K, díky kterým nikdy nepromarníte optimální okamžik ke stisku spouště. Na skupinové selfie tak lze pohodlně vybrat okamžik, kdy se zrovna všichni smějí a nikdo nemrká, případně kdy se v pozadí děje něco zajímavého.

Kromě toho nabízí LUMIX GX800 spoustu „kosmetických“ funkcí pro vylepšení portrétů. Mezi ně patří například nástroj Soft Skin, který vyhladí pleť, Defocusing (umělé rozostření vybraných míst) či Slimming čili zeštíhlování tváře. Hotové snímky lze zase upravovat pomocí funkce Beauty Retouch³ (make-up apod.). Funkce Background Control zase umožňuje nastavit různou úroveň rozostření pozadí. Selfies lze rovněž fotografovat jako panoramata, což se hodí zejména pro skupinové záběry, případně pro fotografie pořízené v atraktivní krajině.

Když plně vyklopíme displej na zadní straně, automaticky se aktivuje režim Self Shot právě pro fotografování selfies. Běžně je při fotografování selfies nutno držet přístroj v natažených rukou, takže snímky vypadají všechny podobně. Zde ovšem můžeme využít funkcí Face Shutter a Buddy Shutter, při nichž k expozici dochází automaticky, takže fotoaparát vůbec držet nemusíme. V prvním případě LUMIX GX800 exponuje, když přes obličej mávneme rukou, ve druhém, když se v záběru objeví dva obličeje blízko sebe.

Už nikdy nepromeškáte vhodný okamžik ke stisku spouště – postarají se o to funkce související s rozlišením 4K

Panasonic LUMIX GX800 umožňuje natáčet mimořádně kvalitní videozáznamy v ultravysokém rozlišení 4K. Navzdory těmto schopnostem ovšem fotoaparát vyniká špičkovou energetickou úsporností a také malými rozměry.

Kromě natáčení lze rozlišení 4K využít i ve fotografii – funkce 4K PHOTO umožňuje pracovat s jednotlivými okénky videozáznamu natáčeného rychlostí 30 obr/s jako se samostatnými snímky, takže nikdy nepromeškáte vhodný okamžik ke stisku spouště. Podle situace lze volit tři varianty funkce 4K PHOTO: 4K Burst, 4K Burst (Start/Stop) a 4K Pre-burst. Ve všech případech se fotografie ukládají v rozlišení 8 megapixelů, což bohatě stačí i pro tisk do formátu A3. Jednotlivé snímky lze ukládat i hromadně coby sekvence (maximálně lze tímto způsobem pořídit 150 fotografií, což znamená souvislý pětivteřinový záběr).

Mezi další funkce fotoaparátu LUMIX GX800 patří Post Focus, umožňující ostřit až u hotových snímků. To se hodí například v makrofotografii, kde záleží na dokonale přesném zaostření. Dodatečné ostření je umožněno kombinací špičkové technologie DFD (Depth From Defocus) a rozlišení 4K s možností ukládat jednotlivá okénka jako samostatné fotografie.

Špičková kvalita obrazu s vynikajícím zobrazením detailů a skvělým barevným podáním

Panasonic LUMIX GX800 produkuje ostré a mimořádně kvalitní fotografie s vynikající kresbou detailů, výrazným kontrastem a živým podáním barev. Kresba detailů se znatelně vylepšila po odstranění antialiasingového filtru. Obrazový procesor Venus Engine dokáže mimo jiné oddělit informace týkající se odstínu, sytosti a jasu a zpracovat je samostatně, což znamená velmi kvalitní barevné podání i u hodně náročných motivů (např. při fotografování jasné modré oblohy s jemnými, takřka nepostřehnutelnými tonálními přechody). Díky kombinaci snímače Digital Live MOS a obrazového procesoru Venus Engine se potenciální zájemci mohou těšit na čisté snímky s minimem šumu i v hodně slabém světle.

Ostřící systém založený na metodě porovnávání kontrastu a technologii DFD (Depth From Defocus) je ještě rychlejší a přesnější než dřív, přenos digitálního signálu probíhá rychlostí až 240 obr/s. Výsledkem je mimořádně rychlé automatické ostření – trvá přibližně jen 0,07 s⁴.

Další užitečné funkce

• Režim iA+ (inteligentní automatika) při fotografování i natáčení
Ocení ho především začátečníci a méně zkušení uživatelé. V jeho rámci funguje třeba kontinuální automatické ostření, inteligentní výběr scény, systém rozpoznávání tváře, inteligentní automatické ovládání citlivosti apod.

• Scene Guide (asistenční režim)
Asistenční režim Průvodce neboli Scene Guide⁵ nabízí 21 fotografií pořízených profesionálními tvůrci. Uživatelé mohou vybrat jednu z nich, která nejlépe odpovídá aktuálním podmínkám a záměru, a fotoaparát podle vybraného snímku automaticky nastaví všechny potřebné parametry.

• Kreativní programy a filtry
LUMIX GX800 nabízí širokou škálu moderních nástrojů, které digitální fotografování oživují a zpříjemňují. V nabídce oblíbených kreativních programů najdeme hned 22 filtrů.

• Časosběrné fotografie
Jakmile nastavíme počáteční čas, interval fotografování a požadovaný celkový počet snímků, začne přístroj fotografovat v časosběrné sekvenci.

• Krátké klipy
Uživatelé mohou natáčet krátké videozáznamy (v délce 2, 4, 6 nebo 8 vteřin), připomínající „pohyblivé fotografie“. V tomto režimu jsou k dispozici i roztmívací nebo zatmívací efekty (nejen do tmy, ale i do světla, případně do barvy).

¹ Tato funkce vyžaduje aktualizaci firmware. Nová verze bude k dispozici v první polovině roku 2017.
² Natáčení se zastaví, když jeho souvislý čas přesáhne 5 minut (formát MP4, rozlišení 4K).
³ Tato funkce vyžaduje aktualizaci firmware. Nová verze bude k dispozici v první polovině roku 2017.
⁴ V režimu jednorázového automatického ostření na širokém ohnisku s objektivem H-FS14140 (CIPA)
⁵ Při natáčení videozáznamů nelze režim průvodce v některých situacích použít.

2017010514 / 21. 1. 2017 / Fotoaparáty / PANASONIC /
Nový kompaktní stereo systém Technics SC-C70 
Nový kompaktní stereo systém Technics SC-C70
Technics představuje nový stereosystém s vynikajícím zvukem a jedinečným designem
.....
Panasonic představuje špičkové televizory s LED podsvícením a ultravysokým rozlišením 4K pro rok 2017, nejdůležitější funkcí je HDR
Panasonic plní slib a umožňuje proměnit běžnou domácnost v opravdové kino. Postarají se o to nové 4K LED televizory s větší úhlopříčkou a výkonnějšími obrazovými procesory. Můžete se těšit mimo jiné na jedinečné barevné podání, nevídané zobrazení černé a vynikající překreslení rychlého pohybu.
.....
Panasonic představuje špičkové televizory s LED podsvícením a ultravysokým rozlišením 4K pro rok 2017, nejdůležitější funkcí je HDR
Impozantní OLED televize Panasonic EZ1000 a EZ950 s technologií 4K Pro HDR představují etalon kvality pro rok 2017
Impozantní OLED televize Panasonic EZ1000 a EZ950 s technologií 4K Pro HDR představují etalon kvality pro rok 2017
Společnost Panasonic představuje nové přírůstky do řady televizí s OLED displeji, ultravysokým rozlišením a technologií 4K Pro HDR. Po modelu EZ1000 s úhlopříčkou 65 palců, který v lednu přitahoval pozornost tisíců návštěvníků na veletrhu CES v Las Vegas, se nyní představuje nová verze téhož modelu s úhlopříčkou 77 palců a k tomu druhý typ pro letošní sezónu EZ950, ve velikostech 65 a 55 palců.
.....
Skvělý kontrast, živé barvy a plynulé překreslení pohybu, to jsou nové Ultra HD blu-ray přehrávače Panasonic
Společnost Panasonic představila tři nové Ultra HD blu-ray přehrávače DMP-UB400, UB310 a UB300. Označení Ultra HD znamená nejen podporu ultravysokého rozlišení 4K, ale také kompatibilitu se standardy BT.2020. Výsledkem je výrazně širší paleta barev, jasnější obraz a také zaručená budoucí podpora nových formátů, třeba rozlišení 8K.
.....
Skvělý kontrast, živé barvy a plynulé překreslení pohybu, to jsou nové Ultra HD blu-ray přehrávače Panasonic
Technics představuje nový gramofon s přímým náhonem Grand Class SL-1200GR: špičková technologie a skvělý analogový zvuk
Technics představuje nový gramofon s přímým náhonem Grand Class SL-1200GR: špičková technologie a skvělý analogový zvuk
Společnost Technics představila nový gramofon s přímým náhonem Grand Class SL-1200GR pro náročné audiofily. Jedná se o standardní model s technikou převzatou z typu SL-1200G, který byl koncipovaný jako etalon kvality mezi nastupující generací gramofonů.
.....
LUMIX GH5 – první systémový kompakt na světě s nahráváním videozáznamů v rozlišení 4K frekvencí 60p/50p¹ a 4K/30p ve standardu 4:2:2 10-bit²
Nový fotoaparát nabízí špičkové funkce a vynikající výkon jak pokročilým fotografům, tak i profesionálním autorům videozáznamů. K jeho největším přednostem patří možnost natáčení v rozlišení 4K frekvencí 60p/50p a focení s funkcí 6K PHOTO.
.....
LUMIX GH5 – první systémový kompakt na světě s nahráváním videozáznamů v rozlišení 4K frekvencí 60p/50p¹ a 4K/30p ve standardu 4:2:2 10-bit²
Panasonic představuje LUMIX GX800 - ulrakompaktní systémový 4K fotoaparát pro náročné i domácí použití
Panasonic představuje LUMIX GX800 - ulrakompaktní systémový 4K fotoaparát pro náročné i domácí použití
Společnost Panasonic představila ultrakompaktní nový systémový kompakt LUMIX GX800, který ocení především milovníci vysoké kvality v kapesním balení pro street, outdoor a hobby fotografii. Kromě toho se ovšem velmi osvědčí při fotografování tolik populárních autoportrétních momentek neboli selfies.
.....
Panasonic představuje LUMIX FZ82 - skvělý univerzální superzoom fotoaparát pro milovníky exteriérů
Společnost Panasonic představila model LUMIX FZ82. Nový přírůstek do oblíbené řady FZ s ultrazoomovým objektivem a propracovaným ovládáním, díky němuž lze při fotografování i natáčení videozáznamů nastavovat většinu parametrů ručně. Základem výbavy nového fotoaparátu je dokonale univerzální objektiv LUMIX DC VARIO s 60x optickým zoomem
.....
Panasonic představuje LUMIX FZ82 - skvělý univerzální superzoom fotoaparát pro milovníky exteriérů
Technics představuje Grand Class SB-G90 – podlahový reprosystém s výtečným zvukem, který vyplní i velký prostor 
Technics představuje Grand Class SB-G90 – podlahový reprosystém s výtečným zvukem, který vyplní i velký prostor
Společnost Technics představila nový reprosystém Grand Class SB-G90. Vznikl na konceptu, kterému se ve firemní terminologii říká „bod-zvuk-zdroj“, a jeho hlavní předností je vynikající reprodukce hutného a plného zvuku s dokonalou čistotou a přesností od hlubokých basů až po prakticky neslyšitelné výšky.
.....
Grand Class SU-G700: špičkový integrovaný zesilovač pro jedinečný zážitek z poslechu hudby
Společnost Technics představila nový integrovaný stereo zesilovač Grand Class SU-G700 nabitý moderními technologiemi, referenční etalon kvality pro mimořádně kvalitní audiofilský zvuk. Do pokročilé výbavy patří např. systémy JENO (Jitter Elimination and Noise-shaping Optimisation, technologie pro eliminaci jitteru neboli drobných časových nepřesností při digitálním převodu hudby, které se projevují šumem a zhoršenou kvalitou) nebo LAPC (Load Adaptive Phase Calibration, adaptivní fázová kalibrace).
.....
Grand Class SU-G700: špičkový integrovaný zesilovač pro jedinečný zážitek z poslechu hudby
Panasonic představuje výkonný audiosystém SC-UX100/102 s kvalitním zvukem v kompaktním provedení
Panasonic představuje výkonný audiosystém SC-UX100/102 s kvalitním zvukem v kompaktním provedení
Společnost Panasonic představuje nový audiosystém SC-UX100/102, dostatečně výkonný na to, aby zaplnil čistým a přitom průrazným zvukem i větší místnost. Aplikace MAX Juke a DJ Jukebox navíc jistě potěší majitele telefonů s Androidem. Nejenže se díky ní dá celý systém snadno ovládat, ale pokud se na večírku či jiné akci sejde více lidí s touto aplikací, mohou přehrávač využívat jako jukebox.
.....
Sytá černá a jasné barvy tak, jak si je představovali samotní filmaři, to je nový blu-ray přehrávač Panasonic s rozlišení Ultra HD
Panasonic DMP-UB700: špičkový Ultra HD blu-ray přehrávač pro filmy ve 4K
.....
Sytá černá a jasné barvy tak, jak si je představovali samotní filmaři, to je nový blu-ray přehrávač Panasonic s rozlišení Ultra HD
Technics představuje gramofon s přímým náhonem Grand Class SL-1200G v sériové verzi bez omezení
Technics představuje gramofon s přímým náhonem Grand Class SL-1200G v sériové verzi bez omezení
Technics představil gramofon Grand Class SL-1200G s přímým náhonem. V mnoha funkcích a vlastnostech se shoduje s nedávným modelem Grand Class SL-1200GAE, který se prodával v limitované sérii k 50. výročí založení značky a nyní je již vyprodaný. Nový gramofon ovšem bude k dispozici bez omezení. Je určen pro nadšené audiofily, kteří nedají dopustit na jedinečnou zvukovou kvalitu analogových nahrávek na vinylových deskách.
.....
Panasonic představuje profesionální kameru se záznamem do 4K frekvencí 60p/50p a s širokoúhlým objektivem 24 mm a 20násobným optickým zoomem
.....
Panasonic představuje profesionální kameru se záznamem do 4K frekvencí 60p/50p a s širokoúhlým objektivem 24 mm a 20násobným optickým zoomem
Úspěchy značky Panasonic na cenách EISA 2016: nejlepší televize pro domácí kino, novinky v oblasti digitální fotografie a blu-ray přehrávač s podporou 4K 
Úspěchy značky Panasonic na cenách EISA 2016: nejlepší televize pro domácí kino, novinky v oblasti digitální fotografie a blu-ray přehrávač s podporou 4K
Společnost Panasonic dnes oznámila, že získala čtyři prestižní ceny Evropského sdružení pro obraz a zvuk - EISA.
.....
Panasonic představuje nové originální modely sluchátek různého typu – jak „pecky“ do uší, tak i uzavřená sluchátka typu over-ear (s držákem za ucho)
Nová sluchátka disponují špičkovou moderní zvukovou technologií i mnoha dalšími šikovnými vylepšeními
.....
Panasonic představuje nové originální modely sluchátek různého typu – jak „pecky“ do uší, tak i uzavřená sluchátka typu over-ear (s držákem za ucho)
Nový LUMIX DMC-TZ100 – Špičková obrazová kvalita a velký zoom do každé cestovatelské kapsy
Nový LUMIX DMC-TZ100 – Špičková obrazová kvalita a velký zoom do každé cestovatelské kapsy
Nejnovější kompaktní ultrazoom značky Panasonic má velký 1“ snímač 10x optický zoom a disponuje technologií 4K pro foto i video
.....
Panasonic představuje jako první na světě*¹ převratnou technologii fotografického snímače CMOS na organické bázi
Nová technologie výrazně zvyšuje možnosti dynamického rozsahu digitálních fotoaparátů a kamer, což se projeví mimo jiné nevídaným výkonem nových přístrojů ve slabém světle
.....
Panasonic představuje jako první na světě*¹ převratnou technologii fotografického snímače CMOS na organické bázi
Firma týdne

MASTERS Sp. z o.o.
Produktové video
LG HOM-BOT Turbo+ s přední kamerou, robotický vysavač, ...
Adresář


MASTERS Sp. z o.o.


ABB


Lenovo


Siemens


AVNET


AUDIODIGITAL.CZ


MICROS


FUJITSU


DATART


ALZA


IMEC


STMicroelectronics


Kyocera Corporation


LG Electronics, Inc.


NETGEAR


ASUS


CANON


SAMSUNG


SONY


PANASONIC


NIKON


Toshiba Corporation


EPSON


České Radiokomunikace a.s.


ELECTROLUX


PHILIPS


MARITEX


Phoenix Contact


Alliance Memory


IQRF Alliance
Interesting video
The ISS Design Challenge ...
Kalendář
Mobile World Congress 2018, Barcelona, 26.2.-1.3.2018
electronica China, March 14 – 16, 2018, Shanghai
Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara
Zajímavé videa
Už žádné bariéry s asistenčními roboty Panasonic
naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813