HomePage
Bezpečnost
TV
audio
Mobilní telefony
Stolní počítače
Notebooky
Tablety
Tiskárny
Displaye
Hodinky
Projektory
Chytré brýle
Fotoaparáty
Myčky
Ledničky
Pračky
Vysavače
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Zajímavá videa
Různé
α6400
 
Sony představuje novou generaci bezzrcad
WIHA-SB24670
 
Vícefunkční LED svítilna značky WIHA
LUP-20-LED
 
Stolní lupa LUP-20-LED-SMD
LUMIX S1R
 
Panasonic chystá své první plnoformátové
WF-SP900
 
Sony brings waterproof and truly wire-fr
HD605N
 
Nová sluchátka Panasonic HD605N s potlač
OTTAVA S SC-C50
 
Špičkový bezdrátový audiosystém OTTAVA S
LUMIX FT7
 
Panasonic LUMIX FT7 - odolný pracant do
EX750
 
Panasonic představuje špičkové televizor
SL-1200GR
 
Technics představuje nový gramofon s pří

Základní desky ASUS B150 Pro Gaming/Aura a B150 Pro Gaming

Základní desky ASUS B150 Pro Gaming/Aura a B150 Pro Gaming

ASUS představil základní desky B150 Pro Gaming/Aura a B150 Pro Gaming formátu ATX, které jsou založeny na čipové sadě Intel B150 Express, takže podporují nejnovější procesory Intel šesté generace. Novinky využívají systém chlazení optimalizovaný pro hraní her se samostatným konektorem pro vodní čerpadlo a ovládací aplikaci Fan Xpert 3.

Desky disponují bohatými možnostmi připojení včetně integrovaného portu USB 3.1 typu A a oboustranného portu typu C druhé generace. Ve výbavě nechybí ani rychlé rozhraní NVM Express (NVMe) M.2.
Obě desky obsahují také specifické herní funkce, jako jsou zvukové technologie SupremeFX a Sonic Radar II nebo herní řadič Intel Gigabit Ethernet s technologiemi ASUS LANGuard a GameFirst, které zaručují rychlé, bezpečné a plynulé připojení k síti. Technologie RAMCache zrychluje načítání her, odolné komponenty Gamer’s Guardian zajišťují dlouhou životnost a chytré funkce pro snadné sestavení počítače chrání uživatele a usnadňují vytvoření vlastní sestavy. Deska B150 Pro Gaming/Aura se prodává za 3299 Kč resp. 120,90 euro, model B150 Pro Gaming pořídíte za 3179 Kč, resp. 116,90 euro s DPH.

Herní design: LED osvětlení sestavy se základní deskou B150 Pro Gaming/Aura

B150 Pro Gaming/Aura je herní základní deska, která umožňuje hráčům osvětlit jejich sestavy při bojích na virtuálním bitevním poli. Aura představuje zcela novou technologii LED podsvícení od firmy ASUS, která září nekonečným spektrem barevných kombinací a nabízí možnost výběru z mnoha různých zábavných efektů.
Technologie Aura zahrnuje jednoduché softwarové ovládací prvky pro přizpůsobení LED podsvícení. Rozhraní umožňuje hráčům osvětlit jejich sestavy se základními deskami B150 Pro Gaming/Aura nejrůznějšími barevnými odstíny, včetně efektů v podobě blikání nebo přepínání barev a možnosti měnit odstíny podle teploty procesoru či pulzovat v rytmu oblíbené hudby.

Herní zvukové a síťové technologie: SupremeFX, Gigabit LAN, LANGuard a GameFirst

Základní desky B150 Pro Gaming/Aura a B150 Pro Gaming využívají zvukovou technologii ASUS SupremeFX přinášející věrný zvuk ve hrách. Stíněné provedení odolné vůči elektromagnetickému rušení (EMI) a 5V napájecí zdroj chráněný proti přepětí zajišťují čistý a stabilní zvukový přednes s odstupem signál-šum (SNR) s hodnotou 115 dB.
Komponenty technologie Supreme FX, včetně kodeku Realtek ALC1150, zvyšují akustický výkon a eliminují rušení, takže si uživatelé při poslechu zvuku prostřednictvím herních sluchátek i reproduktorů budou moci vychutnat kvalitní zvuk. Podsvícená technologie stínění Red-line zdůrazňuje elegantní vzhled tohoto zvukového řešení. Uživatelé si ji dokonce mohou přizpůsobit a vytvořit vlastní světelné efekty.
Desky B150 Pro Gaming jsou dále vybaveny nástrojem Sonic Radar II, který pomocí překryvné grafiky přímo ve hře zobrazuje směr i původ klíčových herních zvuků, takže hráči mohou snáze identifikovat nepřátele i spoluhráče – vše lze navíc spravovat prostřednictvím jednoduchého ovládacího panelu a přizpůsobitelného seznamu her. K dispozici je i technologie Audio Enhancement, která zvyšuje zřetelnost každého zvukového detailu a představuje vítanou pomoc v důležitých situacích.
Základní desky B150 Pro Gaming/Aura a B150 Pro Gaming nabízejí také několik pokročilých síťových technologií. Jedná se například o řadič Intel Gigabit Ethernet optimalizovaný pro turnajové hraní nebo technologie ASUS LANGuard a GameFirst zaručující rychlé připojení bez prodlev.
Technologie Intel LAN snižuje zatížení procesoru a zvyšuje propustnost protokolů TCP a UDP. Díky nižšímu zatížení procesoru tak uživatelé získají vyšší výkon pro hraní.
ASUS LANGuard je ochrana sítě na hardwarové úrovni, která využívá párování signálu a stíněné kondenzátory určené pro povrchovou montáž. Ty se starají o spolehlivé připojení a lepší propustnost při hraní online her. Tato technologie obsahuje také komponenty s ochranou proti přepětí a elektrostatickým výbojům, které jsou odolné vůči statické elektřině a ochrání i proti proudovým nárazům.
Technologie GameFirst přiřazuje herním datům nejvyšší prioritu a vyhrazuje jim větší šířku pásma, takže již nebude docházet ke zpožďování při online hraní, trhání při streamování ani ke zpomalování při sdílení souborů. Desky B150 Pro Gaming/Aura a B150 Pro Gaming umožňují zvolit si některou z předvoleb Optimalizace, Hra, Streamování médií nebo Sdílení souborů a užívat si okamžitého zvýšení rychlosti. Technologie GameFirst obsahuje i funkci Multi-Gate Teaming, která spojuje všechny dostupné sítě, aby hráč získal maximální šířku pásma, a tím dosáhl plynulého hraní.

Samostatný konektor pro vodní čerpadlo a ovládací prvky nástroje Fan Xpert 3

Obě základní desky nabízejí pokročilé ovládání ventilátorů a vodních čerpadel, které ve spojení s integrovanými teplotními čidly a detekcí 4pinového/3pinového režimu PWM/DC na hardwarové úrovni umožňuje dosáhnout účinného chlazení a nízké hlučnosti – vše lze navíc ovládat prostřednictvím jednoduchého intuitivního nástroje Fan Xpert 3.
Samostatný integrovaný konektor vodního čerpadla přináší možnost okamžitého využití nejúčinnějšího vodního chlazení a nástroj Fan Xpert 3 zajišťuje vysoký chladicí výkon ventilátorů s nízkou provozní hlučností.

Možnosti připojení

Základní desky B150 Pro Gaming/Aura a B150 Pro Gaming nabízejí široké možnosti připojení, včetně portu USB 3.1 typu A a oboustranného portu typu C druhé generace. Ty zajišťují pohodlné připojení a přenos dat rychlostí až 10 Gb/s – což je dvojnásobek oproti rozhraní USB 3.0. Rozhraní USB 3.1 je zpětně plně kompatibilní se stávajícími USB zařízeními. Speciální technologie USB 3.1 Boost od ASUSu navíc automaticky zvyšuje již tak působivou přenosovou rychlost rozhraní USB 3.1.
Integrovaná patice M.2 umožňuje využití nejnovějších vysokorychlostních disků SSD (solid-state drive) a inteligentní technologie RAMCache ukládá do mezipaměti celé úložné zařízení, takže se oblíbené hry a aplikace spouštějí rychleji a lze je využívat ihned po spuštění.
Modely B150 Pro Gaming/Aura a B150 Pro Gaming obsahují řadu ochranných technologií s názvem Gamer’s Guardian. Ty zahrnují prémiové cívky, napěťový regulátor Digi+ VRM (voltage-regulator module) zajišťující stabilní a čisté napájení procesoru nebo ochranu paměti DRAM proti přepětí s resetovatelnými pojistkami zabraňujícími přepětí a poškození z důvodu zkratu.
Desky rovněž využívají odolné kondenzátory, které jsou navrženy tak, aby se vypořádaly s extrémními výkyvy teplot v rozsahu -55 °C až 105 °C. Panel se vstupními a výstupními porty je vyroben z nerezové oceli a vydrží až třikrát déle než běžné panely.
Mezi funkce přispívající ke snadnému vytvoření vlastní sestavy patří instalace grafické karty prostřednictvím jednoho klipu Q-Slot a paměťové sloty Q-DIMM s jednostrannými klipy, díky nimž je manipulace s paměťovými moduly jednoduchá a bezpečná. Technologie Q-Shield chrání před poškrábáním a pořezáním během sestavování, zatímco čtveřici Q-LED diod uživatelé ocení při diagnostice problémů s procesorem, pamětí, grafickou kartou nebo spouštěcím zařízením.
Technologie ASUS ESD Guards aktivně chrání před náhlými elektrostatickými výboji (ESD) a poskytuje ochranu USB, zvukových a LAN portů, která je až dvakrát silnější, než je standard.

Technické parametry:1
ASUS B150 Pro Gaming/Aura
Procesor / patice procesoru Patice LGA1151 pro procesory 6. generace Intel Core i7 / i5 / i3 / Pentium / Celeron
Čipová sada Intel B150 Express
LED podsvícení ASUS Aura s následujícími režimy: Statický; Pulzování; Blikání; Přepínání barev; Hudební efekt; Teplota procesoru
Paměť 4× DIMM, max. až 64 GB DDR4 2133 MHz
Rozšiřující sloty 1× PCI Express 3.0 x16
1× PCI Express 3.0 x16 (maximálně v režimu x4)
2× PCI Express 3.0 x1
2× PCI
Grafika (VGA) Integrované grafické jádro Intel HD Graphics
HDMI s maximálním rozlišením 4096 × 2160 při 24 Hz
D-sub s maximálním rozlišením 1920 × 1200 při 60 Hz
Intel InTru 3D / Quick Sync Video / Clear Video HD Technology / Insider
Podpora více grafických karet Two-way/Quad-GPU AMD CrossFireX
Zvuk Zvukový kodek SupremeFX pro zpracování osmikanálového zvuku ve vysokém rozlišení
Úložiště 6× SATA 6,0 Gb/s
1× M.2 Socket 3 s M key, podpora úložných zařízení typu 2242/2260/2280/22110 (režimy SATA i PCIe 3.0 x2)
Síťové připojení / LAN Intel Gigabit Ethernet, technologie LANGuard poskytující ochranu proti přepětí a technologie GameFirst
USB 1× port USB 3.1 typu C druhé generace
1× port USB 3.1 typu A druhé generace
6× port USB 3.0/2.0
6× port USB 2.0/1.1
Rozměry/provedení 30,5 cm × 24,4 cm, ATX

ASUS B150 Pro Gaming
Procesor / patice procesoru Patice LGA1151 pro procesory 6. generace Intel Core i7 / i5 / i3 / Pentium / Celeron
Čipová sada Intel B150 Express
Paměť 4× DIMM, max. až 64 GB DDR4 2133 MHz
Rozšiřující sloty 1× PCI Express 3.0 x16
1× PCI Express 3.0 x16 (maximálně v režimu x4)
2× PCI Express 3.0 x1
2× PCI
Grafika (VGA) Integrované grafické jádro Intel HD Graphics
HDMI s maximálním rozlišením 4096 × 2160 při 24 Hz
D-sub s maximálním rozlišením 1920 × 1200 při 60 Hz
Intel InTru™ 3D / Quick Sync Video / Clear Video HD Technology / Insider
Podpora více grafických karet Two-way/Quad-GPU AMD CrossFireX
Zvuk Zvukový kodek SupremeFX pro zpracování osmikanálového zvuku ve vysokém rozlišení
Úložiště 6× SATA 6,0 Gb/s
1× M.2 Socket 3 s M key, podpora úložných zařízení typu 2242/2260/2280/22110 (režimy SATA i PCIe 3.0 x2)
Síťové připojení / LAN Intel Gigabit Ethernet, technologie LANGuard poskytující ochranu proti přepětí a technologie GameFirst
USB 1× port USB 3.1 typu C
1× port USB 3.1 typu A
6× port USB 3.0/2.0
6× port USB 2.0/1.1
Rozměry/provedení 30,5 cm × 24,4 cm, ATX


1 Technické parametry, obsah a dostupnost produktu se mohou změnit bez předchozího upozornění a mohou se v jednotlivých zemích lišit. Skutečný výkon se může lišit v závislosti na aplikacích, způsobu použití, provozních podmínkách a dalších faktorech.

2016040504 / 12.04.2016 / Stolní počítače / ASUS /
ASUS nově nabízí SSD ve všech řadách svých notebooků
ASUS nově nabízí SSD ve všech řadách svých notebooků
ASUS začne volitelně nabízet vysokokapacitní jednotky SSD (solid-state-disk) ve všech svých modelových řadách notebooků1 – od základních modelů VivoBook až po luxusní notebooky ZenBook. ASUS se tak stal prvním významným výrobcem2, který něco podobného nabízí.
.....
ASUS ROG Strix GL502 – kompaktní a výkonné herní notebooky
ASUS uvedl na český trh notebook GL502 z nové řady Strix, která spadá do rodiny herních produktů Republic of Gamers (ROG). Novinka s úhlopříčkou displeje 15,6 palců nabídne výkonné komponenty v podobě procesoru Intel Core i7 6700HQ šesté generace, grafické karty NVIDIA GTX980M, 32GB operační paměti a rychlého SSD disku s kapacitou 512 GB. Tato kombinace zaručuje detailní grafiku i v těch nejnáročnějších herních titulech.
.....
ASUS ROG Strix GL502 – kompaktní a výkonné herní notebooky
Desky ASUS X99 podporují nejnovější procesory Intel Core i7 řady X
Desky ASUS X99 podporují nejnovější procesory Intel Core i7 řady X
Základní desky ASUS s chipsetem X99 z řad X99 Signature, TUF a ROG nově podporují nejnovější procesory1 Intel Core i7 řady X a Intel Xeon prostřednictvím aktualizací systému UEFI BIOS, které jsou již celosvětově dostupné. Tyto aktualizace nabídnou řadu vylepšení od společnosti ASUS, které umožní využít nejnovější architekturu společnosti Intel na maximum.
.....
Základní desky ASUS B150 Pro Gaming/Aura a B150 Pro Gaming
ASUS představil základní desky B150 Pro Gaming/Aura a B150 Pro Gaming formátu ATX, které jsou založeny na čipové sadě Intel B150 Express, takže podporují nejnovější procesory Intel šesté generace. Novinky využívají systém chlazení optimalizovaný pro hraní her se samostatným konektorem pro vodní čerpadlo a ovládací aplikaci Fan Xpert 3.
.....
Základní desky ASUS B150 Pro Gaming/Aura a B150 Pro Gaming
ASUS VivoBook Flip – notebooky s možností otočení displeje o 360°
ASUS VivoBook Flip – notebooky s možností otočení displeje o 360°
ASUS uvedl na český trh konvertibilní notebooky VivoBook Flip TP301 (13,3“) a TP501 (15,6“), které jsou vybaveny odolným kovovým pantem s rozsahem 360°, což umožňuje uživatelům rychle a plynule měnit jednotlivé režimy použití. Novinky najdou využití nejen jako tradiční notebook nebo tablet, ale lze je nastavit také do režimu stanu za účelem sdílení obrazovky nebo provádění prezentací nebo si vytvořit své vlastní kino v režimu stojanu.
.....
ASUS RT-AC5300 – třípásmový router pro nejnáročnější
ASUS představil zařízení RT-AC5300, výkonný třípásmový bezdrátový router třídy AC5300 s technologií Broadcom NitroQAM, který nabízí nejrychlejší kombinované připojení Wi-Fi na světě s přenosovými rychlostmi až 5334 Mb/s1. Špičkový router RT-AC5300 zaujme zcela netradičním designem a je určen velmi náročným uživatelům. Je vybaven MIMO anténami v konfiguraci 4x4 (čtyři pro přenos, čtyři pro příjem) pro všechna tři podporovaná pásma.
.....
ASUS RT-AC5300 – třípásmový router pro nejnáročnější
ASUS ROG Swift PG348Q - 34" zakřivený QHD monitor pro hráče 
ASUS ROG Swift PG348Q - 34" zakřivený QHD monitor pro hráče
ASUS představil širokoúhlý zakřivený monitor Republic of Gamers (ROG) Swift PG348Q. Tento 34" model nabízí QHD rozlišení (3 440 × 1 440) s poměrem stran 21 : 9, který je vhodný pro panoramatické hraní. Monitor, který získal ocenění 2016 CES Innovation Award, se vyznačuje bezrámovým designem a povrchovou úpravou v titanově šedé barvě s oranžovo-červenými motivy a také integrovanými světelnými efekty ROG na stojanu. Kromě toho disponuje Swift PG348Q obnovovací frekvencí 100 Hz a technologií NVIDIA G-SYNC zaručující součinnost s grafickou kartou a tím i plynulé hraní.
.....
ASUS ROG Horus GK2000 – mechanická herní klávesnice se šesti režimy podsvícení
ASUS představil mechanickou herní klávesnici Horus GK2000 z řady Republic of Gamers (ROG). Klávesnice pojmenovaná po staroegyptském bohu války nabízí hráčům kvalitní provedení se strojově opracovanými hliníkovými detaily a speciálním povrchovým nátěrem.
.....
ASUS ROG Horus GK2000 – mechanická herní klávesnice se šesti režimy podsvícení
ASUS E3 Pro Gaming V5 – herní deska pro serverové procesory Xeon
ASUS E3 Pro Gaming V5 – herní deska pro serverové procesory Xeon
ASUS představil základní desku E3 Pro Gaming V5 ve formátu ATX založenou na nejnovější čipové sadě Intel C232 Express. Vybavena je mnoha funkcemi pro hráče, včetně herních zvukových technologií SupremeFX a Sonic Radar II nebo herního řadiče Intel Gigabit Ethernet s technologiemi ASUS LANGuard a GameFirst, které umožňují rychlé, bezpečné a plynulé online hraní.
.....
ASUS ZenFone Max – smartphone s dlouhou výdrží
ASUS uvedl na český trh smartphone ZenFone Max (ZC550KL), jehož zvláštností je baterie s velkou kapacitou 5 000 mAh, díky které telefon nabídne dlouhou výdrž na jedno nabití. Novinku lze zároveň využívat i jako power banku pro nabíjení dalších zařízení. Nejnovější člen řady ZenFone je vybaven 5,5" IPS displejem s HD rozlišením opatřeným krycím sklem Corning Gorilla Glass 4 zajišťujícím lepší ochranu před poškrábáním i poškozením v důsledku pádu.
.....
ASUS ZenFone Max – smartphone s dlouhou výdrží
Firma týdne

ROHM Semiconductor
Produktové video
LG HOM-BOT Turbo+ s přední kamerou, robotický vysavač, ...
Adresář


ROHM Semiconductor


ČEZ a.s.


PANASONIC


NEXPERIA


Foremost Electronics


SECTRON


Willow Technologies


MASTERS Sp. z o.o.


ABB


ACS Motion Control


Visual Communications Company, LLC


LASER COMPONENTS


Lenovo


Hradil Spezialkabel GmbH


Sonderhoff Holding GmbH


Radio Frequency Systems


Siemens


Apacer Technology Inc.


Pico Technology


LEM


Tektronix


AERCO


MENCOM


Analog Devices


HIROSE ELECTRIC CO., LTD


AVNET


PANDUIT


GaN Systems


IPETRONIK


COGNEX
Kalendář
Hong Kong International Lighting Fair, 6.-9.4.2019
Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara
Zajímavé videa
Už žádné bariéry s asistenčními roboty Panasonic
Interesting video
The ISS Design Challenge ...
naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813