HomePage
Bezpečnost
TV
audio
Mobilní telefony
Stolní počítače
Notebooky
Tablety
Tiskárny
Displaye
Hodinky
Projektory
Chytré brýle
Fotoaparáty
Myčky
Ledničky
Pračky
Vysavače
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Zajímavá videa
Různé
α6400
 
Sony představuje novou generaci bezzrcad
WIHA-SB24670
 
Vícefunkční LED svítilna značky WIHA
LUP-20-LED
 
Stolní lupa LUP-20-LED-SMD
LUMIX S1R
 
Panasonic chystá své první plnoformátové
WF-SP900
 
Sony brings waterproof and truly wire-fr
HD605N
 
Nová sluchátka Panasonic HD605N s potlač
OTTAVA S SC-C50
 
Špičkový bezdrátový audiosystém OTTAVA S
LUMIX FT7
 
Panasonic LUMIX FT7 - odolný pracant do
EX750
 
Panasonic představuje špičkové televizor
SL-1200GR
 
Technics představuje nový gramofon s pří

NETGEAR představuje Wi-Fi router R6400

NETGEAR představuje Wi-Fi router R6400

Nová generace routerů NETGEAR podporujících Wi-Fi standard AC1750 přináší až o 80 % vyšší výkon oproti předchozí generaci

Praha, 27. srpna 2015 — Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, rozšířila svoje portfolio inteligentních routerů kategorie AC1750 Smart Wi-Fi o model NETGEAR R6400 ( www.netgear.com/r6400 ). Nový design zahrnující vysoce výkonné zesilovače, externí antény a kombinací technologií Airtime Fairness a Beamforming+, nabízí výrazně vyšší výkon Wi-Fi na velkou vzdálenost – až o 80 % oproti předchozí generaci routerů stejné kategorie (model NETGEAR R6300). Společně s bohatou výbavou, novou verzí aplikace NETGEAR genie pro vzdálenou správu sítě a rychlým portem USB 3.0 představuje model R6400 vysoce výkonné a hodnotné řešení pro větší domácnosti s potenciálem pro další zvyšování používaného počtu bezdrátových zařízení.

Díky Wi-Fi čipu standardu AC1750, čtyřem gigabitovým ethernetovým portům a trojici vysoce výkonných externích antén nabízí model R6400 bezkonkurenční výkon i pokrytí bezdrátové sítě mezi přístroji stejné kategorie. Oproti routerům podporujícím standard 802.11n poskytuje až třikrát rychlejší přenos dat a mnohem spolehlivější streamování pro počítače i mobilní zařízení s Wi-Fi. Router zajistí vysokou rychlost i spolehlivost vyžadovanou nejnáročnějšími aplikacemi např. pro plynulé streamování více HD videí současně či multiplayerové hry.

Inteligentní předcházení síťovým prodlevám
Podpora Wi-Fi přístrojů nové generace (802.11ac) i zpětná kompatibilita se zařízeními standardů 802.11a/b/g/n umožňuje routeru R6400 spolehlivě streamovat HD obsah i ve skutečně velkých domácnostech. Vysoce výkonné zesilovače, externí antény a technologie Beamforming+ zvyšují dosah a spolehlivost Wi-Fi sítě routeru R6400 natolik, že bez problémů pokryje i velké domy včetně přilehlých pozemků, aniž by zanechával tzv. mrtvé zóny.

S přenosovou rychlostí Wi-Fi až 1 750 Mb/s* (450 + 1 300 Mb/s) a současným vysíláním ve dvou frekvenčních Wi-Fi pásmech (2,4 GHz pro velký dosah a 5 GHz pro vysoký výkon) se tento router dokáže vyhnout rušení jiných bezdrátových sítí a rychle i spolehlivé připojit všechna mobilní zařízení. Technologie Airtime Fairness navíc předchází zpoždění („zadrhávání“) sítě v případě připojení pomalejších zařízení a unikátní inteligentní technologie zaměřování Wi-Fi signálu Beamforming zvyšuje rychlost, dosah a spolehlivost Wi-Fi sítě díky sledování polohy bezdrátového zařízení a směrování Wi-Fi signálu přímo na ně.

Pokročilé řízení kvality služeb (QoS – Quality of Service) automaticky rozpoznává aplikace a udržuje nastavenou šířku pásma podle jejich priority, aby bylo zajištěno např. plynulé přehrávání HD video streamů či nízká latence při hraní multiplayerových online her.

NETGEAR klade tradičně důraz i na maximální zabezpečení sítě. Router R6400 proto nabízí všechny standardní možnosti zabezpečení datových přenosů, včetně podpory VPN pro bezpečný přístup do domácí sítě. Uživatelé mají rovněž možnost nastavit bezplatné URL pro vytvoření osobního FTP serveru, přístup do izolované Wi-Fi sítě pro hosty nebo rodičovskou kontrolu, uzpůsobenou zvlášť pro každé zařízení.

Snadná správa každé sítě
Router NETGEAR R6400 převzal i unikátní funkce aplikace NETGEAR genie. Tento uživatelsky přívětivý osobní ovládací panel, prostřednictvím něhož lze snadno instalovat, monitorovat, kontrolovat a opravovat domácí síť, již využívá přes pět milionů zákazníků po celém světě.

Nové funkce aplikace NETGEAR genie pro vzdálenou správu umožňují zobrazení stavu routeru a jeho ovládání z místní sítě i vzdáleně přes internet. Snadno tak lze přistupovat k domácí síti, v reálném čase zobrazit mapu sítě se všemi připojenými zařízeními, kontrolovat využití kapacity připojení, blokovat zařízení připojená přes Wi-Fi, nastavovat izolovanou Wi-Fi síť pro hosty nebo třeba spravovat rodičovskou kontrolu pro bezpečné surfování na webu pro každé zařízení zvlášť. To vše kdykoli a odkudkoli prostřednictvím jediné aplikace.

Funkce NETGEAR MyMedia navíc umožňuje vyhledat a přehrávat multimediální soubory uložené kdekoli v síti prostřednictvím zařízení Chromecast připojeného k televizorům nebo hudebním systémům s podporou DLNA. Rovněž lze využít technologie AirPrint pro bezdrátový tisk z tabletů iPad a smartphonů iPhone.

Kromě čtyř ethernetových gigabitových portů obsahuje router R6400 také dva USB porty, z nichž jeden podporuje nejvyšší rychlost rozhraní USB 3.0 (přibližně 10× vyšší oproti USB 2.0). Oba USB porty umožňují využívat technologii NETGEAR ReadySHARE pro bezdrátový přístup a sdílení obsahu uloženého na externím USB disku z jakéhokoli zařízení v domácí síti. ReadySHARE se postará i o bezdrátový přístup a sdílení USB tiskárny.

Cenným benefitem pro uživatele je také aplikace NETGEAR ReadySHARE Vault, která zajišťuje automatickou zálohu změn provedených ve všech počítačích v domácí síti do externího USB disku připojeného k routeru. Router R6400 je také kompatibilní s nástrojem Apple Time Machine pro automatické zálohování počítačů Mac do externího USB disku.

Cena a dostupnost
Wi-Fi router NETGEAR R6400 se objeví v prodeji v síti všech obchodních partnerů společnosti NETGEAR během září 2015 za doporučenou koncovou cenu 3 890 Kč s DPH.

Více informací
Více informací o routeru R6400 lze najít na webu www.netgear.com/r6400 . Kompletní portfolio domácích Wi-Fi routerů společnosti NETGEAR je k dispozici na stránkách http://netgear.com/home/products/networking/wifi-routers/ .

2015082802 / 28.08.2015 / - / NETGEAR /
NETGEAR Nighthawk M1: Extrémně rychlý mobilní LTE router
NETGEAR Nighthawk M1: Extrémně rychlý mobilní LTE router
Společnost NETGEAR uvádí na český a slovenský trh prémiový mobilní LTE router Nighthawk M1. Novinka nabízí extrémně rychlé 1Gb LTE připojení pro až 20 mobilních zařízení současně a možnost správy sítě prostřednictvím intuitivní mobilní aplikace.
.....
Unikátní Wi-Fi systém NETGEAR Orbi vstupuje do prodeje
Novinka nabízí snadné a rychlé připojení k vysokorychlostní Wi-Fi síti napříč celou domácností i jejím okolím, a to až do vzdálenosti 370 m2
.....
Unikátní Wi-Fi systém NETGEAR Orbi vstupuje do prodeje
NETGEAR představuje nejrychlejší mobilní přístupový bod
NETGEAR představuje nejrychlejší mobilní přístupový bod
NETGEAR AirCard 810 umožňuje připojit až 15 uživatelů k nejrychlejší mobilní síti 4G LTE kategorie 11 a nabídnout jim teoretickou přenosovou rychlost až 600 Mb/s
.....
NETGEAR představuje Wi-Fi router R8500 s unikátními anténami
Třípásmový Wi-Fi router NETGEAR R8500 se čtyřmi aktivními externími anténami nabízí extrémní pokrytí a připojení rychlostí až 5,3 Gb/s
.....
NETGEAR představuje Wi-Fi router R8500 s unikátními anténami
NETGEAR rozšířil možnosti připojení bezpečnostních kamer Arlo
NETGEAR rozšířil možnosti připojení bezpečnostních kamer Arlo
Plně bezdrátové kamery Arlo lze nyní napřímo propojit s routerem R7000 bez potřeby využívat základnovou stanici Arlo
.....
NETGEAR představuje Wi-Fi router R6400
Nová generace routerů NETGEAR podporujících Wi-Fi standard AC1750 přináší až o 80 % vyšší výkon oproti předchozí generaci
.....
NETGEAR představuje Wi-Fi router R6400
NETGEAR získal za design svých produktů tři ocenění Red Dot Award 2015
NETGEAR získal za design svých produktů tři ocenění Red Dot Award 2015
Nejvyšší globální ocenění za design obdržely bezpečnostní kamery Arlo, přepínače „na zacvaknutí“ ProSAFE Click Switch a USB modem AirCard 340U
.....
Firma týdne

Taiwan Semiconductor
Produktové video
LG HOM-BOT Turbo+ s přední kamerou, robotický vysavač, ...
Adresář


Taiwan Semiconductor


ROHM Semiconductor


ČEZ a.s.


PANASONIC


NEXPERIA


Foremost Electronics


SECTRON


Willow Technologies


MASTERS Sp. z o.o.


ABB


ACS Motion Control


Visual Communications Company, LLC


LASER COMPONENTS


Lenovo


Hradil Spezialkabel GmbH


Sonderhoff Holding GmbH


Radio Frequency Systems


Siemens


Apacer Technology Inc.


Pico Technology


LEM


Tektronix


AERCO


MENCOM


Analog Devices


HIROSE ELECTRIC CO., LTD


AVNET


PANDUIT


GaN Systems


IPETRONIK
Kalendář
Hong Kong International Lighting Fair, 6.-9.4.2019
Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara
Zajímavé videa
Už žádné bariéry s asistenčními roboty Panasonic
Interesting video
The ISS Design Challenge ...
naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813